Jak zrobić sałatkę caprese?
Do wykonania caprese potrzebujemy pomidorów, mozzarelli, bazylii i przypraw. Mozzarellę i pomidory kroimy w plasterki, układamy naprzemiennie, a następnie posypujemy świeżą bazylią oraz doprawiamy solą i pieprzem.
Zbiór pożytecznych porad kulinarnych na temat gotowania, pieczenia i smażenia. Poznaj właściwości warzyw, owoców, odkryj przepisy na pyszne potrawy i słodkie desery.
Kulinarne ABC poradzi m.in. jak wybrać owoce do przetworów, wyjaśni tajemnicę włoskiego Tiramisu, poleci przepisy na dania z sezonowymi owocami i warzywami.
Lubisz pierogi, ale martwisz się, że ciasto nie wychodzi Ci takie, jakie powinno być? Skorzystaj z naszych porad i przygotuj pyszne ciasto na pierogi do których latem dodasz owoce, a zimą kapustę, grzyby, mięso.
Topinambur, karczoch, jarmuż, wężymord – jeśli te nazwy nic Ci nie mówią, nie martw się. Kulinarne ABC zapozna Cię ze wszystkim nowościami w świecie kulinariów.
Kulinarne ABC ułatwi Twoja codzienną pracę w kuchni i będzie Twoim kompendium wiedzy o kulinariach.
Dowiesz się co zrobić z pozostałością wina po kolacji, jak sprawdzić świeżość proszku do pieczenia, jak rozbudować mięśnie dzięki diecie oraz jak to się dzieje, że potrafimy rozpoznać smaki.
Kulinarne ABC dostarczy Ci kulinarnych informacji od A do Z.
Do wykonania caprese potrzebujemy pomidorów, mozzarelli, bazylii i przypraw. Mozzarellę i pomidory kroimy w plasterki, układamy naprzemiennie, a następnie posypujemy świeżą bazylią oraz doprawiamy solą i pieprzem.
Dwa buraki umyte i wyszorowane kropimy przygotowaną wcześniej marynatą, zawijamy w folię aluminiową i pieczemy w piekarniku ok. 2 h. Po ostudzeniu kroimy na cienkie plastry, przyozdabiamy rukolą, serem feta, dodajemy ocet balsamiczny i ziarna słonecznika.
Owoce możemy suszyć na słońcu, w specjalnej maszynie do suszenia lub po prostu w piekarniku. W zależności od grubości kawałków i ich wilgotności suszenie może trwać nawet do 16 godzin.
Frytki z kalarepy to przekąska, do wykonania której potrzebujemy tylko pokrojonego warzywa, oliwy z oliwek, przypraw i nagrzanego piekarnika. Są dużo zdrowsze od tradycyjnych frytek ziemniaczanych.
Do wykonania nalewki z czereśni potrzeba: 1 kilograma czereśni,1 litr spirytusu, pół kilograma cukru oraz cytryny. Nalewka z czereśni wyróżnia się wyjątkowym smakiem, warto zrobić ją póki sezon na czereśnie trwa!
Do przygotowania wina czereśniowego potrzebujemy czereśni, cukru, wody, drożdży i pożywki. Ważnym dodatkiem jest kwasek cytrynowy, ponieważ czereśnie same w sobie nie zawierają dużo kwasu. Wypróbuj nasz przepis na wino z czereśni i ciesz się smakiem domowego trunku przez cały rok!
Czereśnie to owoce, po które warto w sezonie sięgać jak najczęściej. Są zdrowe, pełne witamin i wartości odżywczych.
Do jego wykonania wystarczy nam garstka świeżych owoców, opakowanie ciasta francuskiego, trochę cukru i jedno żółtko. Czy jest ktoś, kto nie lubi połączenia chrupkiego ciasta francuskiego z owocami?
Wino truskawkowe robi się z dojrzałych owoców. Do fermentacji konieczne są drożdże oraz cukier, sam proces leżakowania wina wynosi minimum 4 miesiące. Wino truskawkowe najlepiej smakuje schłodzone.
Do ciasta pierogowego dodajemy podzielone na kawałki truskawki. Zagniatamy dokładnie przy brzegach, gotujemy chwilę w osolonej wodzie i gotowe! Można podawać ze śmietanką i cukrem. Pycha!