Ile gotować pierogi?
Pierogi gotuje się w lekko osolonej wodzie przez 2-3 minuty od czasu, gdy wypłyną one na powierzchnię. Osobno gotuje się pierogi z różnymi farszami.
Zbiór pożytecznych porad kulinarnych na temat gotowania, pieczenia i smażenia. Poznaj właściwości warzyw, owoców, odkryj przepisy na pyszne potrawy i słodkie desery.
Kulinarne ABC poradzi m.in. jak wybrać owoce do przetworów, wyjaśni tajemnicę włoskiego Tiramisu, poleci przepisy na dania z sezonowymi owocami i warzywami.
Lubisz pierogi, ale martwisz się, że ciasto nie wychodzi Ci takie, jakie powinno być? Skorzystaj z naszych porad i przygotuj pyszne ciasto na pierogi do których latem dodasz owoce, a zimą kapustę, grzyby, mięso.
Topinambur, karczoch, jarmuż, wężymord – jeśli te nazwy nic Ci nie mówią, nie martw się. Kulinarne ABC zapozna Cię ze wszystkim nowościami w świecie kulinariów.
Kulinarne ABC ułatwi Twoja codzienną pracę w kuchni i będzie Twoim kompendium wiedzy o kulinariach.
Dowiesz się co zrobić z pozostałością wina po kolacji, jak sprawdzić świeżość proszku do pieczenia, jak rozbudować mięśnie dzięki diecie oraz jak to się dzieje, że potrafimy rozpoznać smaki.
Kulinarne ABC dostarczy Ci kulinarnych informacji od A do Z.
Pierogi gotuje się w lekko osolonej wodzie przez 2-3 minuty od czasu, gdy wypłyną one na powierzchnię. Osobno gotuje się pierogi z różnymi farszami.
Jarmuż posiada gorzkawy smak. Można go jeść na surowo lub w formie smażonej, gotowanej lub pieczonej. Po obróbce jego smak traci na intensywności.
Do przygotowania pasztetu warzywnego potrzebujemy podduszonych warzyw, ulubionej kaszy, jajek, masła oraz przypraw.
Zupę ogórkową przygotujemy na wywarze mięsnym lub warzywnym z dodatkiem kiszonych ogórków. Oto przepis na zupę ogórkową na żeberkach wieprzowych - esencjonalną, smaczną i dobrze doprawioną. Wypróbuj!
Parówki w cieście to prosta przekąska. Wystarczy owinąć je ciastem francuskim i zapiec w piekarniku. Aby urozmaicić ich smak, można dodać do nich sos pomidorowy, warzywa lub ser.
Wafle ryżowe można jeść z dodatkiem białego lub żółtego sera, warzyw, szynki. Można je serwować także na słodko z kremem czekoladowym lub dżemem.
Miód rzepakowy przyjmowany 2-3 razy dziennie pozwala usprawnić pracę serca i układu krwionośnego. Warto go jeść bez dodatków lub wykorzystać w zielonych koktajlach.
Kumkwat można jeść na surowo, razem ze skórką. Można go również dodać do deserów, sałatek i koktajli, jak również zrobić z niego dżem lub marmoladę.
Omlet z warzywami powstaje na dwa sposoby. Można warzywa wykorzystać jako farsz do gotowego omletu lub dodać do masy jajecznej i usmażyć wszystko na jednej patelni.
Masę cukrową należy rozwałkować i wyciąć z niej przy pomocy kieliszka kółka. Następnie całość się ze sobą zlepia, tworząc różę, tulipana lub inny kwiat.