Kasza bulgur – jak gotować?
Kaszę bulgur gotuje się w wodzie. W zależności od jej grubości, proporcje płynu będą inne. Na pół szklanki grubej kaszy przypada 1 szklanka wody, przy drobnej – ¾ szklanki.
Zbiór pożytecznych porad kulinarnych na temat gotowania, pieczenia i smażenia. Poznaj właściwości warzyw, owoców, odkryj przepisy na pyszne potrawy i słodkie desery.
Kulinarne ABC poradzi m.in. jak wybrać owoce do przetworów, wyjaśni tajemnicę włoskiego Tiramisu, poleci przepisy na dania z sezonowymi owocami i warzywami.
Lubisz pierogi, ale martwisz się, że ciasto nie wychodzi Ci takie, jakie powinno być? Skorzystaj z naszych porad i przygotuj pyszne ciasto na pierogi do których latem dodasz owoce, a zimą kapustę, grzyby, mięso.
Topinambur, karczoch, jarmuż, wężymord – jeśli te nazwy nic Ci nie mówią, nie martw się. Kulinarne ABC zapozna Cię ze wszystkim nowościami w świecie kulinariów.
Kulinarne ABC ułatwi Twoja codzienną pracę w kuchni i będzie Twoim kompendium wiedzy o kulinariach.
Dowiesz się co zrobić z pozostałością wina po kolacji, jak sprawdzić świeżość proszku do pieczenia, jak rozbudować mięśnie dzięki diecie oraz jak to się dzieje, że potrafimy rozpoznać smaki.
Kulinarne ABC dostarczy Ci kulinarnych informacji od A do Z.
Kaszę bulgur gotuje się w wodzie. W zależności od jej grubości, proporcje płynu będą inne. Na pół szklanki grubej kaszy przypada 1 szklanka wody, przy drobnej – ¾ szklanki.
Kapusta starta na tarce, mięso mielone, jajka i ryż lub kasza. Te składniki wystarczą, by zrobić gołąbki bez zawijania. Z masy robimy pulpety i zapiekamy. Gołąbki bez zawijania robi się naprawdę szybko, a ich smak cię zaskoczy!
Ze względu na specyficzny słodko-mdły smak i konsystencję, ricotta jest trudna do zastąpienia. Dobrymi zamiennikami będą: serek kremowy, twaróg lub mascarpone.
Chili con carne podajemy z ryżem, pokruszonymi nachosami lub guacamole.
Jagody goji można jeść bez wcześniejszej obróbki termicznej. Można je dodać do jogurtu, płatków, dietetycznych batonów lub zaparzyć jak herbatę.
Koktajl bananowy robi się poprzez zmiksowanie bananów z innymi owocami, jogurtem lub mlekiem. Do mieszanki można dodać także lód i lody waniliowe, dzięki czemu otrzymamy shake’a.
Chipsy można zrobić z ziemniaków, jabłek, jarmużu lub bananów. Wystarczy dany składnik pokroić na cienkie plasterki, usmażyć lub upiec w piekarniku i posypać przyprawami.
Suchą ciecierzycę namaczamy przez 12 godzin w wodzie, a następnie odcedzamy. Gotujemy przez 1,5 godziny do miękkości.
Zieloną kawę w ziarnach należy zagotować przez 12 minut w garnku z wodą i odsączyć przygotowany napar. Rozcieńczony wodą podajemy na ciepło lub z kostkami lodu.
Pieczenie drożdżówek zajmuje około 20-30 minut w temperaturze 180 st. C. Upieczone nadają się od razu do jedzenia.