Jak zrobić chałkę?
Do przygotowania chałki potrzebujemy mąki, cukru, oleju, żółtek, drożdży, soli oraz wody.
Zbiór pożytecznych porad kulinarnych na temat gotowania, pieczenia i smażenia. Poznaj właściwości warzyw, owoców, odkryj przepisy na pyszne potrawy i słodkie desery.
Kulinarne ABC poradzi m.in. jak wybrać owoce do przetworów, wyjaśni tajemnicę włoskiego Tiramisu, poleci przepisy na dania z sezonowymi owocami i warzywami.
Lubisz pierogi, ale martwisz się, że ciasto nie wychodzi Ci takie, jakie powinno być? Skorzystaj z naszych porad i przygotuj pyszne ciasto na pierogi do których latem dodasz owoce, a zimą kapustę, grzyby, mięso.
Topinambur, karczoch, jarmuż, wężymord – jeśli te nazwy nic Ci nie mówią, nie martw się. Kulinarne ABC zapozna Cię ze wszystkim nowościami w świecie kulinariów.
Kulinarne ABC ułatwi Twoja codzienną pracę w kuchni i będzie Twoim kompendium wiedzy o kulinariach.
Dowiesz się co zrobić z pozostałością wina po kolacji, jak sprawdzić świeżość proszku do pieczenia, jak rozbudować mięśnie dzięki diecie oraz jak to się dzieje, że potrafimy rozpoznać smaki.
Kulinarne ABC dostarczy Ci kulinarnych informacji od A do Z.
Do przygotowania chałki potrzebujemy mąki, cukru, oleju, żółtek, drożdży, soli oraz wody.
Mascarpone robi się z podgrzanej śmietany kremówki. Cały proces zajmuje mniej niż godzinę.
Szynkę wieprzową można upiec, usmażyć lub zrobić z niej bitki. Każde z tych dań doskonale smakuje podaje z ziemniakami i surówką z marchewki lub buraków.
Dorsza przeznaczonego do smażenia panieruje się w przyprawach i mące. Rybę przeznaczoną do smażenia lub suszenia umieszcza się na krótko w roztworze soli.
Do zrobienia grzańca najlepiej wybrać wino czerwone półsłodkie lub półwytrawne. Całość doprawia się przyprawami korzennymi, w tym cynamonem i goździkami.
Zupa krem powstaje poprzez zblendowanie tradycyjnie gotowanej zupy na gładką masę, dzięki czemu jest gęstsza. Może być ona zrobiona z dyni, pomidorów, groszku czy batatów.
Szynkę wieprzową piecze się około godziny na każdy kilogram mięsa. Dotyczy to zarówno pieczenia luzem, jak i w rękawie.
Grejpfruta je się na surowo. Można go dodać do sałatek i deserów. Stanowi również cenny składnik koktajli, również tych odchudzających.
Do potraw zimnych najlepiej jest wybierać olej nierafinowany. Kiedy jednak chcemy na nim smażyć – lepsza będzie opcja rafinowana.
Bitą śmietanę można otrzymać poprzez zmiksowanie mleka kokosowego, tłustego mleka krowiego lub mleka skondensowanego.