Rodzaje i odmiany dyni
Która odmiana dyni będzie najlepsza na zupę, a która na placki dyniowe? Zobacz, jakie są najpopularniejsze rodzaje dyni i do czego je wykorzystać. Oto dynia hokkaido, kabocha, makaronowa, piżmowa i zwyczajna.
Jeśli przytrafi Ci się kulinarna wpadka, nie załamuj się. W naszym dziale Porady na pewno znajdziesz rozwiązanie, które ułatwi Ci życie w kuchni i twoją kulinarną pracę. Znajdziesz tu praktyczne, proste i przydatne w kuchni porady, kulinarne pomysły oraz wskazówki na temat pieczenia, gotowania, smażenia a także urządzania przyjęć. Zakładka porady kulinarne to kuchenna skarbnica wiedzy dla każdego.
Nasze Porady pomogą Ci w gotowaniu, pieczeniu, utrzymywaniu czystości, przygotowaniu świąt, przyjęć. To tu dowiesz się m.in. jak pozbyć się zapachu ryby z domu po jej usmażeniu, jak posprzątać dom na błysk nie tylko od święta, jak zamrozić ciasto, które zostało po rodzinnej imprezie.
W zakładce Przyjęcia znajdziesz porady kulinarne dotyczące organizacji przyjęć – zapraszania gości, ustalania menu, wznoszenia toastów oraz podziękowań.
Chcesz wiedzieć co w kulinarnym świecie piszczy? W zakładce Wiadomości w dziale Porady znajdziesz najświeższe wiadomości związane z kulinariami. Dowiesz się jakie kulinarne święta czekają nas w najbliższym czasie, jakie kulinarne gadżety przydadzą się w kuchni oraz w jakich kulinarnych wydarzeniach możesz wziąć udział.
Słodycze, napoje, mrożonki, makarony, mąki - w zakładce Produkty, dowiesz się jaki kulinarne nowości znajdziesz na sklepowych półkach. Poradzimy Ci co warto kupić i spróbować!
Porady Gotujmy.pl polecają się dla każdego - od kuchcika po szefa kuchni!
Która odmiana dyni będzie najlepsza na zupę, a która na placki dyniowe? Zobacz, jakie są najpopularniejsze rodzaje dyni i do czego je wykorzystać. Oto dynia hokkaido, kabocha, makaronowa, piżmowa i zwyczajna.
Puree z dyni możesz zrobić z ugotowanej dyni albo upieczonej. Puree z dyni to nie tylko smaczny dodatek, którym możesz zastąpić ziemniaki albo ryż - odpowiednio zawekowane dyniowe puree można przechowywać w spiżarce lub po prostu je zamrozić!
Placki z dyni zrobisz z surowej, zmiksowanej dyni, do smażenia możesz wykorzystać olej kokosowy, ale placuszki z dyni możesz też smażyć bez tłuszczu, na patelni teflonowej. Najlepiej placki z dyni smakują na ciepło, zaraz po przygotowaniu. Oto 2 sposoby na placki dyniowe, którym nie sposób się oprzeć!
Czy jarzębinówka to to samo co jarzębiak? Jak zrobić domową nalewkę z jarzębiny i kiedy zrywać jarzębinę? Wypróbuj nasz przepis na nalewkę jarzębinową - to oryginalny i ciekawy w smaku trunek.
Do przygotowania intensywnego syropu z pigwy potrzebujemy kilograma pozbawionych pestek owoców oraz cukru. Owoce pigwy powinny leżakować w ciepłym miejscu przez około 5 dni. A czy można przygotować syrop z pigwowca? Zobacz!
Pigwowiec i pigwa to 2 różne gatunki owoców. Choć wyglądają podobnie i ich zastosowanie jest zbliżone, smakują nieco inaczej. Czy z pigwowca także można przygotować nalewkę? Do czego wykorzystać pigwę? Zobacz, jak odróżnić pigwę od pigwowca?
Jak zrobić domową pigwówkę na spirytusie? Przepisów na nalewkę z pigwy jest sporo, my podajemy ten klasyczny, wyjściowy, który oczywiście możesz poddawać modyfikacjom. Owoce pigwy dokładnie wypłucz i pokrój na ćwiartki, a następnie usuń pestki.
Oto 3 przepisy na kotlety z kalafiora - proste, choć nieoczywiste danie. Kotlety z kalafiora to doskonała alternatywa dla tradycyjnych kotletów mielonych. Koniecznie wypróbuj tę warzywną wersję!
Nalewka z mirabelek ma oryginalny smak i pachnie latem. Przygotuj ją tak jak wolisz: z pestkami lub bez. Przekonaj się, jak łatwe jest nastawienie nalewki z tych słodkich żółtych śliwek.
Do wykonania prostego ciasta marchewkowego potrzebujemy szklankę startej marchewki, mąkę, jajka, olej, cukier, proszek do pieczenia i przyprawy korzenne. Po wymieszaniu pieczemy ok. 40 min do „suchego patyczka”.