Mięso nadziewane można przed pieczeniem namoczyć w musztardowej marynacie, dzięki czemu będzie bardziej soczyste i chrupiące. Żurawina nadaje potrawie słodkawy smak. Pieczony schab można podać z ziemniakami i surówką lub chlebem. Zamiast pieczenia, mięso warto udusić, a żurawinę dodać przy dekorowaniu dania.
Pasztet drobiowy

Pasztet drobiowy

Pasztet drobiowy jest bardzo łatwy do przygotowania w domu. Potrzebujemy do tego mięsa drobiowego, wątróbki, jajek, namoczonych w wodzie bułek oraz przypraw. Mięso gotujemy, a następnie mielimy. Do masy dodajemy resztę składników i pieczemy.   Oczywiście do pasztetu z drobiu pasować będą również inne składniki, suszone owoce, starte warzywa, czy nawet kieliszek brandy. Dzięki nim nasz pasztet nabierze niepowtarzalnego smaku.

Dżem z żurawiny

Dżem z żurawiny

Dżem z żurawiny powinien znaleźć się w spiżarni każdej szanującej się gospodyni domowej. Ma on różnorodne zastosowanie w kuchni. Świeży chleb posmarowany masłem i taką konfiturą to świetne śniadanie.  Żurawina podana do obiadu podkreśli smak mięsa, na przykład pieczonej kaczki. Jej lekko kwaskowaty smak urozmaici nasze menu. Łyżeczka tego dżemu, dodana do ciepłej herbaty nada jej wyjątkowego smaku. 

Żurawina

Żurawina

Żurawina to jadalne jagody o lekko słodkim i kwaskowatym smaku. Robi się z nich sos żurawinowy, który jest świetnym dodatkiem do dziczyzny i drobiu. Dobrym pomysłem są też przetwory z żurawiny. Zawarte w owocach pektyny, sprawiają, że doskonale nadają się do robienia kompotów, dżemów, konfitur i soków. Żurawina ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, więc wspomaga organizm w walce z problemami skórnymi i infekcjami pęcherza moczowego.

Mięso z żurawiną

Mięso z żurawiną

Żurawina idealnie sprawdza się w połączeniu z mięsem.  Indyk, karkówka, kaczka, czy kurczak z dodatkiem tych owoców na pewno przypadną nam do gustu. Często przygotowywane potrawy z nich to pierś kaczki, rolada z indyka, polędwiczki wieprzowe lub  pasztet z żurawiną. Ich dodatek  zawsze nada potrawie niepowtarzalny smak, nieważne czy dodamy owoce w postaci suszonej czy na przykład jako dżem.  Takie danie na niedzielny obiad zapewni nam zadowolonych i najedzonych domowników.

Pasztet wieprzowy

Pasztet wieprzowy

Przygotowanie pasztetu  wieprzowy nie wymaga wielkich umiejętności. Wystarczy ugotować wieprzowinę z dodatkiem wątróbki, a następnie przekręcić ją przez maszynkę. Później dodać jajka , namoczoną bułkę oraz przyprawy. Tak przygotowany pasztet pieczemy, a następnie zajadamy z dodatkiem świeżego chleba. By urozmaicić smak tego wyrobu możemy dodać do niego suszone bądź podsmażone grzyby z cebulą, startą marchewkę, czy pietruszkę  lub dużą ilość posiekanej natki pietruszki.

Pasztet z żurawiną

Pasztet z żurawiną

Pasztet ten robi się z podgardla, wątróbki drobiowej, łopatki wieprzowej, jajek i suszonej żurawiny. Całość należy przyprawić gałką muszkatołową, liściem laurowym i zielem angielskim. Ciekawym urozmaiceniem jest również dodanie boczku. Potrawa idealnie pasuje na stół bożonarodzeniowy lub wielkanocny. Połączenie mięsa i żurawiny daje lekko słodki i aromatyczny smak. Danie jest wilgotne i z łatwością nadaje się do smarowania na kanapki lub krojenia w plastry.

Znaleźliśmy 38 przepisów w kategorii Schab z żurawiną

Schab z żurawiną

Schab z żurawiną

Stenka Stenka

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: