Syndrom dnia poprzedniego i jedzenie

  • 2

Co jeść i pić, aby zmierzyć się z dręczącym nas kacem? Oto kilka propozycji.

         
ocena: 4/5 głosów: 8
Syndrom dnia poprzedniego i jedzenie

Oczywiście – najlepszym sposobem na kaca jest nie przesadzać z alkoholem. Czasem jednak, nawet wbrew najlepszym intencjom, syndrom dnia poprzedniego nas dopada – wraz z dudniącym bólem głowy, mdłościami i marzeniami o cofnięciu czasu.

Jak sobie z nim poradzić? Na gotujmy od dawna poszukiwano odpowiedzi na to odwieczne pytanie, efektem są dwa wątki na forum:

Pierwszy z nich - Co na kaca? >>>

oraz drugi - Co jecie na kacu? >>>

Czy porady i podpowiedzi zawarte w tych wątkach okazały się skuteczne? A może macie swoje, super skuteczne sposoby? Podzielcie się :)

Jak sobie radzą na świecie?

Postawieni już przed koniecznością przeżycia kaca musimy wymyślić jak sprawić, aby był jak najlżejszy i szybko przeszedł. W kwestii jedzenia – w takie dni trudno czasem znaleźć w sobie siły na usmażenie jajka, nie mówiąc o ściśniętym w wielu przypadkach żołądku i wpływie alkoholu na zmysł smaku.

Jak radzą sobie z kacem mieszkańcy innych państw? Oto krótki przegląd pomysłów, które pozwolą wlać trochę życia w nasze ciała po nocy pełnej wrażeń.

Włosi problem kaca, tak jak większość swoich problemów, rozwiązują przy pomocy pasty, czyli makaronu. Szczególnie skuteczna wydaje się być popularna carbonara.

Oto kilka przepisów na carbonarę, którę pomogą zwalczyć kaca we włoskim stylu >>>

                        Spaghetti carbonara. Dyniowa a la carbonara

Francuzi wybierają raczej tradycyjną, intensywną w smaku i gorącą zupę cebulową. Oto artykuł przybliżający tą narodową potrawę rodem z Francji:

Francuska zupa cebulowa >>>

                   Zupa cebulowa - Na rozgrzewkę idealna. W sam raz na jesienną i zimową porę. Ma przyjemny słodkawy posmak, który nie ma wiele wspólnego ze smakiem surowej cebuli.

Wielu zmęczonych Amerykanów wybiera na swoje bolączki szklankę smoothie, czyli napoju z owoców i/lub warzyw. Jeżeli tylko nasze zbolałe głowy mogą wytrzymać hałas blendera warto wrzucić do naczynia kilka owoców i warzyw, zmiksować i zaaplikować sobie witaminową bombę!

na lekką i zdrową kolację lub śniadanie Zdrowy, bogaty w witaminy, pyszny koktajl z warzyw

Zobacz więcej przepisów na smoothie i koktajle warzywne >>>