Warzywa i owoce dla naszej skóry
Alternatywa dla solarium?
Odkryj cenne rady Babci Halinki na temat gotowania, pieczenia, smażenia i radzenie sobie w kuchni. Dowiedz się jak upiec idealną szarlotkę, jak nie płakać przy obieraniu cebuli oraz naucz się kisić żywność i gotować szparagi.
W Kąciku Babci Halinki dowiesz się więcej na temat mięsa, ryb, nabiału, dań mącznych, warzyw i ciasta.
W zakładce mięsa dowiesz się o czym warto pamiętać, w trakcie przygotowywania dań mięsnych – co zrobić, aby mięso było soczyste i aromatyczne, jak usmażyć pyszne kotlety mielone.
Jakie są zalety jedzenia ryb, czy wiesz co skrywa tuńczyk, jak marynować rybę? – na te pytanie znajdziesz odpowiedź w zakładce Ryby.
Dlaczego ser żółty ma dziury, jak przygotować pyszne kluski lane – dowiecie się w zakładce Nabiał i produkty mączne. Lubicie omlety, ale nie zawsze wychodzą Wam puszyste? W Kąciku Babci Halinki znajdziecie rozwiązanie.
Czy każde warzywo nadaje się do kiszenia? Dlaczego czosnek powinien być w każdej kuchni? – odpowiedzi na te pytania znajdziesz w zakładce Warzywa.
Idealnym pomysłem na deser jest ciasto, które pasuje do kawy, herbaty, na rodzinne uroczystości, na poprawę nastroju lub jako słodka przekąska w ciągu dnia – w zakładce Ciasta poznacie sekrety udanych wypieków i znajdziecie przepisy na najlepsze ciasta.
Alternatywa dla solarium?
Knelki i pulpety pochodzą z kuchni francuskiej. W XIX wieku zaczęto je podawać w Polsce jako dodatek do zup i potraw duszonych w sosie
Na bogaty wybór zup w kuchni polskiej składają się nie tylko przepisy na nie, ale także różnorodne dodatki.
Coś na mocne paznokcie
Hiszpańskie gazpacho, turecki cacik, grecki tarator czy rosyjska okroszka są znakomitymi przykładami chłodników.
Od wieków gotowano w Polsce barszcze, różniły się one jednak od jadanych przez nas dzisiaj barszczyków.
Wśród najstarszych zup, zwanych w średniowieczu polewkami, wymieniana jest także zupa piwna z serem i żółtkami – ceseata.
Receptura warzenia ziół
Sałata uprawiano w Chinach w V wieku p.n.e., znana była też w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie.
Sałatki pojawiły się w kuchni polskiej pod koniec XVIII wieku.