Jak zrobić bitki?
Bitki przygotowujemy z mięsa, które lekko rozbijamy, przypraw, oleju i dodatku wody. Najpierw je obsmażamy, a następnie dusimy do miękkości.
Zbiór pożytecznych porad kulinarnych na temat gotowania, pieczenia i smażenia. Poznaj właściwości warzyw, owoców, odkryj przepisy na pyszne potrawy i słodkie desery.
Kulinarne ABC poradzi m.in. jak wybrać owoce do przetworów, wyjaśni tajemnicę włoskiego Tiramisu, poleci przepisy na dania z sezonowymi owocami i warzywami.
Lubisz pierogi, ale martwisz się, że ciasto nie wychodzi Ci takie, jakie powinno być? Skorzystaj z naszych porad i przygotuj pyszne ciasto na pierogi do których latem dodasz owoce, a zimą kapustę, grzyby, mięso.
Topinambur, karczoch, jarmuż, wężymord – jeśli te nazwy nic Ci nie mówią, nie martw się. Kulinarne ABC zapozna Cię ze wszystkim nowościami w świecie kulinariów.
Kulinarne ABC ułatwi Twoja codzienną pracę w kuchni i będzie Twoim kompendium wiedzy o kulinariach.
Dowiesz się co zrobić z pozostałością wina po kolacji, jak sprawdzić świeżość proszku do pieczenia, jak rozbudować mięśnie dzięki diecie oraz jak to się dzieje, że potrafimy rozpoznać smaki.
Kulinarne ABC dostarczy Ci kulinarnych informacji od A do Z.
Bitki przygotowujemy z mięsa, które lekko rozbijamy, przypraw, oleju i dodatku wody. Najpierw je obsmażamy, a następnie dusimy do miękkości.
Do pierników i pierniczków najlepiej wykorzystać naturalny miód wielokwiatowy lub lipowy. Można także dodać miód sztuczny, wówczas ciasto nie będzie tak twarde po upieczeniu.
Stek można podawać w akompaniamencie sałatek, grillowanych ćwiartek ziemniaka oraz polany sosem barbecue lub holenderskim.
Surówkę robi się z poszatkowanej czerwonej kapusty z dodatkiem soku z cytryny i przypraw. Można również zrobić ją na ciepło – wówczas jest idealnym dodatkiem do klusek i rolady.
Ugotowana i zmielona soja, jajka i bułka tarta – tyle potrzeba, by cieszyć się domowymi kotletami sojowymi.
Dorsza można przyprawić suszonymi ziołami, rozgniecionym czosnkiem, sokiem z cytryny lub świeżo zmielonym pieprzem. Unikaj gotowej przyprawy do ryb: dorsza przyprawiaj tak jak lubisz, mieszaj ze sobą poszczególne przyprawy. Dowiedz się, jakie przyprawy najlepiej pasują do dorsza.
Tradycyjna kaszanka robiona jest na bazie podrobów wieprzowych, kaszy i krwi. W wersji białej nie wykorzystuje się ostatniego składnika.
Do przyprawienia karkówki możemy użyć mieszanki suszonej papryki, pieprzu i soli lub zanurzyć w solance, czy aromatycznej marynacie na bazie sosów i soków owocowych.
Upieczone blaty bezowe i lekko kwaskowaty krem – tyle potrzeba, aby stworzyć pyszny tort bezowy. Całość można udekorować świeżymi owocami.
Chleb żytni można upiec zarówno na zakwasie z mąki żytniej, jak i z użyciem drożdży piekarskich.