Jak lepić pierogi?
Pierogi zalepia się poprzez złożenie ciasta na pół i sklejenie brzegów. Można na końcu uformować falbankę, ząbki lub inny wzór.
Zbiór pożytecznych porad kulinarnych na temat gotowania, pieczenia i smażenia. Poznaj właściwości warzyw, owoców, odkryj przepisy na pyszne potrawy i słodkie desery.
Kulinarne ABC poradzi m.in. jak wybrać owoce do przetworów, wyjaśni tajemnicę włoskiego Tiramisu, poleci przepisy na dania z sezonowymi owocami i warzywami.
Lubisz pierogi, ale martwisz się, że ciasto nie wychodzi Ci takie, jakie powinno być? Skorzystaj z naszych porad i przygotuj pyszne ciasto na pierogi do których latem dodasz owoce, a zimą kapustę, grzyby, mięso.
Topinambur, karczoch, jarmuż, wężymord – jeśli te nazwy nic Ci nie mówią, nie martw się. Kulinarne ABC zapozna Cię ze wszystkim nowościami w świecie kulinariów.
Kulinarne ABC ułatwi Twoja codzienną pracę w kuchni i będzie Twoim kompendium wiedzy o kulinariach.
Dowiesz się co zrobić z pozostałością wina po kolacji, jak sprawdzić świeżość proszku do pieczenia, jak rozbudować mięśnie dzięki diecie oraz jak to się dzieje, że potrafimy rozpoznać smaki.
Kulinarne ABC dostarczy Ci kulinarnych informacji od A do Z.
Pierogi zalepia się poprzez złożenie ciasta na pół i sklejenie brzegów. Można na końcu uformować falbankę, ząbki lub inny wzór.
Malibu można serwować samodzielnie lub wymieszać z mlekiem, sokiem owocowym lub napojem gazowanym. Do takich drinków warto dodać lód.
Masło powstaje poprzez ubicie tłustej śmietany. Można do tego celu wykorzystać zarówno śmietany kwaśne, jak i słodkie. Ważne, aby miały wysoką zawartość tłuszczu, czyli min. 30%.
Szynkę piecze się w rękawie lub brytfannie przez godzinę na każdy kilogram mięsa. Wcześniej należy ją zamarynować lub zapeklować.
Schab robi się w całości, w kawałkach, z nadzieniem lub bez. Należy go wcześniej zamarynować. Mięso zapieka się w 180 st. C przez 60 min na każdy kilogram mięsa.
Średniej wielkości świeży pomidor posiada ok. 26 kcal. Ilość ta może się zmieniać w zależności od odmiany i stopnia jego przetworzenia.
Gazowane i niegazowane napoje kupowane w sklepach mogą zawierać aż 5-6 łyżeczek cukru w porcji. Dokładna zawartość zależy od typu produktu.
Tradycyjne racuchy przygotowuje się z mąki, mleka, drożdży i jajek. Możemy też zrobić je bez użycia drożdży. Racuchy smażymy na rozgrzanym tłuszczu do momentu aż się zarumienią.
Sos pieczeniowy przygotowujemy na bazie esencjonalnego bulionu oraz zasmażki z masła i mąki, która zagęszcza całość. Ciemny sos pieczeniowy ma gęstą konsystencję. Zobacz jak zrobić sos do pieczeni bez grudek.
Słonina, cebula, czosnek, jabłko i przyprawy- tylko tyle trzeba do zrobienia smalcu. Z kromką chleba smakuje wspaniale.