Jak zrobić ogórki konserwowe?
Ogórki konserwowe przygotowujemy z wyszorowanych ogórków, które wkładamy do słoików, uzupełniamy odpowiednimi przyprawami oraz słodko- kwaśną zalewą.
Zbiór pożytecznych porad kulinarnych na temat gotowania, pieczenia i smażenia. Poznaj właściwości warzyw, owoców, odkryj przepisy na pyszne potrawy i słodkie desery.
Kulinarne ABC poradzi m.in. jak wybrać owoce do przetworów, wyjaśni tajemnicę włoskiego Tiramisu, poleci przepisy na dania z sezonowymi owocami i warzywami.
Lubisz pierogi, ale martwisz się, że ciasto nie wychodzi Ci takie, jakie powinno być? Skorzystaj z naszych porad i przygotuj pyszne ciasto na pierogi do których latem dodasz owoce, a zimą kapustę, grzyby, mięso.
Topinambur, karczoch, jarmuż, wężymord – jeśli te nazwy nic Ci nie mówią, nie martw się. Kulinarne ABC zapozna Cię ze wszystkim nowościami w świecie kulinariów.
Kulinarne ABC ułatwi Twoja codzienną pracę w kuchni i będzie Twoim kompendium wiedzy o kulinariach.
Dowiesz się co zrobić z pozostałością wina po kolacji, jak sprawdzić świeżość proszku do pieczenia, jak rozbudować mięśnie dzięki diecie oraz jak to się dzieje, że potrafimy rozpoznać smaki.
Kulinarne ABC dostarczy Ci kulinarnych informacji od A do Z.
Ogórki konserwowe przygotowujemy z wyszorowanych ogórków, które wkładamy do słoików, uzupełniamy odpowiednimi przyprawami oraz słodko- kwaśną zalewą.
Ozdoby na tort robi się z pokrojonych owoców, mas plastycznych, karmelu lub roztopionej czekolady. W zależności od wybranego materiału, można stworzyć napisy, wzory lub figurki.
Placki ziemniaczane przygotowuje się z mąki pszennej niższego typu. W wersji bezglutenowej można wykorzystać mąkę kukurydzianą.
Brokuły to jedne z mniej kalorycznych warzyw. W surowym można znaleźć jedynie 27 kcal w 100 g produktu.
Pierogi przygotowuje się z delikatnego ciasta na bazie mąki i wody z wytrawnym lub słodkim farszem. Po ugotowaniu możemy je usmażyć lub zapiec.
Świeże śliwki, bez względu na odmianę, posiadają podobną kaloryczność (ok. 46 kcal w 100 g) i wartości odżywcze. Większy wpływ ma sposób ich przetworzenia, który sprawia, iż ich kaloryczność rośnie.
Golonkę piecze się w temperaturze 180 stopni Celsjusza przez 2 – 2,5 godzin w zależności od wielkości porcji mięsa. Przyprawiona wcześniej świeżo startym pieprzem i solą będzie miała złotobrązową skorupkę.
Sos do spaghetti można zrobić z pomidorów z puszki, podsmażonego mięsa mielonego, bazylii i oregano. Taki sos można zrobić także z boczku, owoców morza i ryb.
Wołowinę możemy piec, grillować, smażyć lub dusić w sosie. W zależności od tego jaki kawałek mięsa wybierzemy, należy dobrać odpowiednią metodę.
Sos do mięsa, w zależności od jego rodzaju, przygotowuje się z warzyw lub owoców. Często wykorzystywany jest także sos własny, który tworzy się w trakcie pieczenia lub duszenia mięsa.