Jak jeść pałeczkami? Instrukcja krok po kroku
Na początku jedzenie pałeczkami wydaje się trudne: pałeczki wypadają, ciągle musisz je poprawiać, nie umiesz nabrać jedzenia. Nie martw się - wkrótce będziesz mistrzem w jedzeniu pałeczkami!
Jeśli przytrafi Ci się kulinarna wpadka, nie załamuj się. W naszym dziale Porady na pewno znajdziesz rozwiązanie, które ułatwi Ci życie w kuchni i twoją kulinarną pracę. Znajdziesz tu praktyczne, proste i przydatne w kuchni porady, kulinarne pomysły oraz wskazówki na temat pieczenia, gotowania, smażenia a także urządzania przyjęć. Zakładka porady kulinarne to kuchenna skarbnica wiedzy dla każdego.
Nasze Porady pomogą Ci w gotowaniu, pieczeniu, utrzymywaniu czystości, przygotowaniu świąt, przyjęć. To tu dowiesz się m.in. jak pozbyć się zapachu ryby z domu po jej usmażeniu, jak posprzątać dom na błysk nie tylko od święta, jak zamrozić ciasto, które zostało po rodzinnej imprezie.
W zakładce Przyjęcia znajdziesz porady kulinarne dotyczące organizacji przyjęć – zapraszania gości, ustalania menu, wznoszenia toastów oraz podziękowań.
Chcesz wiedzieć co w kulinarnym świecie piszczy? W zakładce Wiadomości w dziale Porady znajdziesz najświeższe wiadomości związane z kulinariami. Dowiesz się jakie kulinarne święta czekają nas w najbliższym czasie, jakie kulinarne gadżety przydadzą się w kuchni oraz w jakich kulinarnych wydarzeniach możesz wziąć udział.
Słodycze, napoje, mrożonki, makarony, mąki - w zakładce Produkty, dowiesz się jaki kulinarne nowości znajdziesz na sklepowych półkach. Poradzimy Ci co warto kupić i spróbować!
Porady Gotujmy.pl polecają się dla każdego - od kuchcika po szefa kuchni!
Na początku jedzenie pałeczkami wydaje się trudne: pałeczki wypadają, ciągle musisz je poprawiać, nie umiesz nabrać jedzenia. Nie martw się - wkrótce będziesz mistrzem w jedzeniu pałeczkami!
Termin "należy spożyć do" oznacza, że po nim należy już produkt wyrzucić, jednak data minimalnej trwałości oznacza już coś zupełnie innego. Rozszyfrowujemy etykiety.
Miód w proszku to efekt pracy polskich naukowców. Czy można go uważać za zamiennik prawdziwego miodu? Co tak naprawdę zawiera sproszkowany miód i czy może być stosowany przez diabetyków?
Coraz częściej do kiszenia ogórków używamy plastikowych butelek, zamiast szklanych słoików. Czy to dobry pomysł?
Nie wyrzucaj liści młodej kalarepy: są smaczne i odżywcze. Podpowiadamy, do czego wykorzystać liście kalarepy i czy można jeść je na surowo.
Po wysiłku fizycznym na świeżym powietrzu lub na siłowni potrzebna jest regeneracja. Oto kilka przepisów na bezalkoholowe drinki, które uzupełnią zapasy glikogenu.
Przepis na kiszone ogórki jest prosty: 1 łyżka soli na litr wody, ogórki, przyprawy. Co robić, gdy ogórki kiszone wychodzą gorzkie lub brzydko pachną?
Oto 27 sprawdzonych przepisów na ciasta ze świeżymi borówkami - znajdziesz to dobry przepis na sernik z borówkami, tartę, ucierane ciasto i drożdżówki z borówkami.
By uzyskać słodki sok z wiśni potrzebujemy kilogram owoców, kilogram cukru oraz sok z cytryny. Sok możemy zrobić metodą tradycyjną oraz za pomocą sokownika.
Ajran to napój składający się z 3 składników: jogurtu, wody i soli. Ten turecki sposób na ochłodę robi się wyjątkowo łatwo. Czy rzeczywiście chłodzi w upały? Przekonaj się!