Idealne pączki na tłusty czwartek? Wypróbuj te przepisy!

Tłusty czwartek bez pączków się nie liczy! Oto zbiór najpopularniejszych przepisów na pączki - dowiedz się, jak zrobić pączki wiedeńskie, serowe a także pieczone. Podpowiadamy także ile kalorii ma 1 pączek oraz jak zrobić dobry lukier.

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Idealne pączki na tłusty czwartek? Wypróbuj te przepisy!
fot. Adobe stock

Najpopularniejsze przepisy na pączki


Jeśli w tłusty czwartek planujesz zjeść przynajmniej jednego pączka, a podobne plany ma także cała twoja rodzina, usmaż pączki samodzielnie. Pączki możesz także upiec w piekarniku - moda na pieczone pączki trwa, podobnie jak moda na zdrowe odżywianie. Bardzo nas to cieszy!
  • pączki serowe


Jeśli do tej pory nie próbowałeś małych, puszystych serowych pączków, koniecznie je zrób. Pączki serowe możesz przygotować z twarogu (najlepiej chudego, wtedy będą bardziej dietetyczne) lub z serka homogenizowanego. Jeśli zdecydujesz się na tę drugą wersję, nie dodawaj cukru, bo pączki z serka homogenizowanego i tak wyjdą odpowiednio słodkie!
  • pączki wiedeńskie

Pączki wiedeńskie znane są także pod nazwą pączków hiszpańskich, mają postać gniazdek (pączków wiedeńskich nie nadziewamy) oblanych lukrem. Pączki wiedeńskie robi się z parzonego ciasta, podobnie jak ptysie, a następnie formuje za pomocą szprycy. To naprawdę łatwe!
  • pączki pieczone

Pączków nie musisz już smażyć - możesz upiec je w piekarniku. Wielu powie, że pieczone pączki to nie to samo co smażone, bardziej przypominają drożdżowe bułeczki, ale trzeba przyznać, że mają zdecydowanie mniej kalorii niż tradycyjne. Można zrobić je w formie oponek lub nadziać dżemem. Zobacz: jak zrobić pączki pieczone w piekarniku.

Ile kalorii mają pączki?


Niestety, pączki należą do najbardziej kalorycznych przysmaków. Głównie za sprawą tłuszczu, który przenika do ciasta podczas smażenia. Średniej wielkości pączek nadziewany marmoladą i oblany lukrem ma około 300 kcal. Jeśli chcesz wiedzieć, ile kalorii mają pozostałe rodzaje pączków, faworki i róże karnawałowe, zajrzyj tutaj: ile kalorii mają pączki i faworki?

Jak zrobić lukier?


Pączki zazwyczaj posypujemy cukrem pudrem lub maczamy w lukrze. I choć wydawałoby się, że nie ma nic prostszego niż zrobienie lukru, w okolicach tłustego czwartku internauci wciąż szukają przepisu na ten dodatek. Jedne przepisy zawierają sok z cytryny, inne go pomijają. Prosty lukier z cukru pudru robi się dosłownie w 5 minut, wystarczy energicznie mieszać i oczywiście użyć gorącej wody.

Aby uzyskać lukier w innym kolorze niż biały, wykorzystaj barwniki spożywcze.