Syrop z cebuli na przeziębienie
coś co pomoże w chorobie.
Odkryj cenne rady Babci Halinki na temat gotowania, pieczenia, smażenia i radzenie sobie w kuchni. Dowiedz się jak upiec idealną szarlotkę, jak nie płakać przy obieraniu cebuli oraz naucz się kisić żywność i gotować szparagi.
W Kąciku Babci Halinki dowiesz się więcej na temat mięsa, ryb, nabiału, dań mącznych, warzyw i ciasta.
W zakładce mięsa dowiesz się o czym warto pamiętać, w trakcie przygotowywania dań mięsnych – co zrobić, aby mięso było soczyste i aromatyczne, jak usmażyć pyszne kotlety mielone.
Jakie są zalety jedzenia ryb, czy wiesz co skrywa tuńczyk, jak marynować rybę? – na te pytanie znajdziesz odpowiedź w zakładce Ryby.
Dlaczego ser żółty ma dziury, jak przygotować pyszne kluski lane – dowiecie się w zakładce Nabiał i produkty mączne. Lubicie omlety, ale nie zawsze wychodzą Wam puszyste? W Kąciku Babci Halinki znajdziecie rozwiązanie.
Czy każde warzywo nadaje się do kiszenia? Dlaczego czosnek powinien być w każdej kuchni? – odpowiedzi na te pytania znajdziesz w zakładce Warzywa.
Idealnym pomysłem na deser jest ciasto, które pasuje do kawy, herbaty, na rodzinne uroczystości, na poprawę nastroju lub jako słodka przekąska w ciągu dnia – w zakładce Ciasta poznacie sekrety udanych wypieków i znajdziecie przepisy na najlepsze ciasta.
coś co pomoże w chorobie.
Nie lubisz kawy? Istnieje herbata o podobnych właściwościach.
Od XIX wieku zaczęto podawać kanapki, a wraz z nimi masła utarte...
Musy to lekkie dania na zimno pochodzące z kuchni francuskiej.
Galareta służy nie tylko do przygotowania galaretek i auszpików, ale używana jest także do powlekania zimnych mięs...
Zwyczaj podawania kanapek i wódki przed posiłkiem przetrwał w Polsce do końca istnienia II Rzeczypospolitej...
Grzanki ze słonym farszem podaje się najczęściej jako gorącą przystawkę lub jako dodatek do zup...
Na gorące przystawki można podawać te same potrawy, które podajemy na drugie danie...
W czasach królowej Bony, pod wpływem włoskiej terminologii kulinarnej, potrawy podawane dla zaostrzenia apetytu na początku biesiady nazywano antypastami...
W XIX wieku auszpikami nazywano zarówno dania z kawałków drobiu, mięsa lub ryb zastudzonych w galarecie, jak i samą galaretę używaną do dekoracji półmisków i potraw.