Z pewnością jest to jedno z najczęściej wymienianych dań, jeśli chodzi o tradycyjną polską potrawę. Przysmak ten od dawna gości na naszych stołach - jednak wraz z upływem czasu, zmieniającymi się tendencjami kulinarnymi, zmienia się także sposób jego przyrządzania. Czy można zatem powiedzieć, że istnieje jeden uniwersalny przepis na bigos?

Nie zaryzykowalibyśmy takiego stwierdzenia. Gdyby jednak posłużyć się jednym przepisem, według którego kilka osób miałoby przygotować bigos, jesteśmy przekonani, że każdy różniłby się smakiem…  Wszak wystarczy niewielka zmiana proporcji przypraw i to samo danie, przyrządzone według jednej receptury będzie smakowało inaczej!

Jeśli interesuje Cię przepis na bigos - jesteś w dobrym miejscu! Wśród naszych propozycji z pewnością wybierzesz coś dla siebie - niezależnie od tego czy preferujesz bigos staropolski, szukasz ciekawego pomysłu na bigos z kiszonej kapusty a może nie jesteś przekonany, jakie przyprawy do bigosu dodać? W tym miejscu rozwiejesz swoje wszystkie wątpliwości.

Nie można zapomnieć o tym, że jest to również jedno z głównych dań przygotowywanych na Boże Narodzenie! Aromatyczny bigos przyrządzony na winie, z dodatkiem suszonych śliwek i mięsa to z pewnością jeden ze smaków, które nierozerwalnie kojarzone są świętami, tak samo jak pierogi czy barszcz czerwony.

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie „jak ugotować bigos?”, odpowiedzi, które mamy dla Ciebie w tym dziale z pewnością Cię nie zawiodą! Polecamy i życzymy smacznego!
Bigos z kabaczka

Bigos z kabaczka

Potrawą, która nieodmiennie kojarzy się z polską kuchnią jest bigos, który niekoniecznie musi być przygotowany z kapusty. Równie smaczną odmianą tego tradycyjnego dania jest bigos z kabaczka. Przepis jest prosty w wykonaniu i nie zajmuje więcej czasu niż godzinę. Do jego przyrządzenia wykorzystuje się kabaczki, cebule, pomidory, czerwoną paprykę, czosnek, kiełbasę i oczywiście przyprawy: sól, pieprz, ostrą i słodką paprykę. Bigos świetnie smakuje ze świeżym pieczywem.

Znaleźliśmy 591 przepisów w kategorii Bigos

Bigos świąteczny

Bigos świąteczny

peggi peggi

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Bigosik wiejski

Bigosik wiejski

motorek70 motorek70

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Bigos z łopatką

Bigos z łopatką

szynszyla szynszyla

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Bigos Eli wg mamy

Bigos Eli wg mamy

eli_555 eli_555

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: