Pierogi z pieczarkami przypadną do gustu zarówno weganom, jak i osobom jedzącym mięso. Danie można podać z dowolną surówką, na przykład z kiszonej kapusty. Farsz do pierogów przygotowuje się ze zmielonych pieczarek oraz dodatków, na przykład warzyw, mięsa, sera, przypraw i ziół. Pierogi z pieczarkami i kapustą świetnie sprawdzą się na Boże Narodzenie. Można okrasić je masłem albo oliwą. Pierogi z pieczarkami i serem żółtym (również wegańskim) są słone i sycące. Najlepiej smakują podsmażone na patelni.
Pierogi z grzybami

Pierogi z grzybami

Pierogi z grzybami doskonale sprawdzą się na kolację wigilijną bądź codzienny obiad. Farsz do dania można przygotować z podgrzybków, maślaków, rydzów, opieniek, koźlarów bądź pieczarek. Ususzone bądź zamrożone grzyby należy ugotować, a następnie zmielić, doprawić i podsmażyć. Gotowy farsz przekłada się na surowe ciasto zrobione z mąki, wody, oleju i soli. Pierogi z grzybami suszonymi są aromatyczne. Świetnie komponują się z barszczem czerwonym bądź zasmażką z bułki tartej.

Pierogi z kapustą i grzybami

Pierogi z kapustą i grzybami

Pierogi z kapustą i grzybami są pożywne i smaczne. Można przygotować je na rodzinny obiad oraz kolację wigilijną. Danie świetnie komponuje się ze skwarkami, rozpuszczonym masłem, olejem lnianym, sosem pieczarkowym, zasmażką z bułki tartej oraz smażoną cebulką. Pierogi wigilijne przygotowuje się ze świeżej albo kiszonej kapusty, a także ususzonych grzybów. Warto wybrać podgrzybki, maślaki bądź rydze. Wszystkie składniki dusi się przez kilka godzin w garnku. Farsz na pierogi z kapustą i grzybami przekłada się na surowe ciasto.

Pierogi z warzywami

Pierogi z warzywami

Pierogi z warzywami to świetny pomysł na smaczny obiad. Farsz do nich można przygotować np. z marchwi, pietruszki, cebuli, papryki, selera i czosnku. Warzywa należy podsmażyć na patelni, a następnie nałożyć ciasto i zlepić w pieroga. Pierogi gotuje się na wrzącej wodzie. Jeśli wypłyną na wierzch, oznacza to, że są gotowe. Pierogi z warzywami można podawać polane śmietaną, masłem lub innym tłuszczem.

Ciasto na pierogi

Ciasto na pierogi

Do przygotowania ciasta na pierogi nie potrzebujemy dużo składników-mąka, woda, sól i jajko- wszystkie wyrabiamy na elastyczne, miękkie ciasto. W każdym domu znajdzie się wyjątkowy przepis na dobre, wręcz idealne ciasto na pierogi, jednak różnią się one między sobą niewiele. Jedni nie dodają jajek, inni używają ciepłej wody.

Pierogi z kurkami

Pierogi z kurkami

Pierogi z kurkami świetnie smakują z takimi dodatkami, jak szpinak, ricotta, sos sojowy czy też rozmaryn lub pietruszka. Można je podawać polane masłem lub z dodatkiem sosu śmietanowo-kurkowego. Ich przygotowanie jest proste, wystarczy: odrobina mąki, oliwy z oliwek, jajka, soli, kurek, cebuli, świeżego szpinaku, natki pietruszki, sosu sojowego, masła, serka ricotta i gałki muszkatołowej. Pierogi po ugotowaniu i wystudzeniu można przechowywać jeszcze przez parę dni w lodówce owinięte folią spożywczą.

Pierogi z borówkami

Pierogi z borówkami

Pierogi z borówkami to smaczne danie na słodko, które można podawać ze śmietaną, jogurtem, masłem, tartą bułką lub cukrem. Do przygotowania pierogów można wykorzystać jagody leśne, czyli borówki czarne, lub borówki amerykańskie. Po umyciu owoców dodaje się do nich cukier, cynamon. Na wycięte z ciasta kółka nakłada się łyżeczkę borówek i zlepia jego brzegi. Pierogi z borówkami wrzuca się na wrzącą wodę i gotuje około 3 minuty, aż wypłyną na powierzchnię. Do wody można wlać łyżkę oleju, wtedy ciasto nie będzie się sklejać.

Znaleźliśmy 47 przepisów w kategorii Pierogi z pieczarkami