Słodkie pomysły na Tłusty Czwartek

Karnawał to czas zabawy i ogólnego popuszczania sobie pasa, wielu łasuchów czeka na jego ukoronowanie. Oto najlepsze przepisy na Tłusty Czwartek!

         
ocena: 3/5 głosów: 1
Słodkie pomysły na Tłusty Czwartek

Podpowiadamy jakie słodkie pyszności można zrobić z okazji tego najlepszego czwartku w roku! Pierwsze co nam przychodzi na myśl to oczywiście pączki, kto potrafi sobie odmówić pysznego pączka w ten wyjątkowy dzień?

Jedyny problem to ten jakiego wybrać: pączki z marmoladą, pączki różane czy może z konfiturą? Pyszne są także pączusie serowe, przywołujące smaki dzieciństwa, które przygotowała edytaha.

Dla wielbicieli oryginalnych pomysłów mamy też pączki ryżowe albo mini-pączusie z dodatkiem ziemniaków.
Na zakończenie prawdziwa pączkowa bomba według Mienty – pączusie z bitą śmietaną i czekoladą.

Ci którzy już spróbowali pączków a mają jeszcze trochę miejsca polecamy oponki, które w różny sposób próbują wynagrodzić brak nadzienia.

Mysiunia przygotowała klasyczne karnawałowe oponki.

Dla czekoladoholików iziona przedstawia oponki z polewą czekoladową, a z innych rodzajów oponek warto zwrócić uwagę także na te migdałowo-waniliowe.

Faworki zwane też czasem chrustem to kolejna ikona Tłustego Czwartku, zwinięte w kokardkę ciastka są całkiem proste do zrobienia i wyjątkowo smaczne!

IwonaM prezentuje tradycyjny sposób na karnawałowe faworki, kiedy na przykład Babciagramolka zaskakuje błyskawicznymi faworkami z ciasta francuskiego.

Iziona prezentuje pomysł na tanie faworki, a iwa643 swoją wersję na te szybkie słodkości. Inny ciekawy pomysł to ciasto mrowisko, które pozwala łasuchom zabawić się w mrówkojady.

Przejs słusznie zauważa, że ludzie podczas Tłustego Czwartku dzielą się na pączko i faworkożerców przy okazji chwaląc się swoim przepisem na kruchutkie faworki – można więc domniemywać, że należy do tej drugiej grupy.

Jakimi jeszcze słodkościami możemy sobie umilić trwający jeszcze karnawał? Może muffinki? Na przykład pyszne czekoladowe muffiny, które przygotowała Ilonar2301.

Oryginalnie prezentują się także różowe muffinki z konfiturą albo pomarańczowe muffinki z bitą śmietaną.

Pyszności nigdy za mało, tym bardziej kiedy czekają marchewkowe muffiny z posypką albo kakaowe muffiny nadziewane z serem.

Inne pomysły to na przykład drożdżowe rogaliki z nutą cytryny według sylwiach, rogaliki na cieście zaparzanym sarenki.