Pasztet jest potrawą przyrządzaną z jednolitej masy. Najczęściej wykonuje się ją z surowego, gotowanego lub pieczonego mięsa ale także warzyw, grzybów a nawet ryb, sera lub soi.

Odpowiednio doprawiony aromatycznymi ziołami lub przyprawami stanowi znakomitą potrawę, która może być spożywana jako przystawka albo danie główne - podane z rozmaitymi sosami lub marynatami.

Równie często pokrojony w plastry pasztet konsumowany jest jako dodatek do kanapek. Pasztety mogą być przygotowywane w cieście lub bez i choć najczęściej kojarzone są z daniem mięsnym, coraz częściej pojawiają się przeróżne wariacje na ich temat.

Tak samo wierzch pasztetu - wspomniane wyżej ciasto coraz częściej ustępuje miejsca rozmaitym galaretom przygotowywanym z owoców! Taka przyrządzona potrawa nie tylko pięknie prezentuje się na stole, ale przede wszystkim wykwintnie smakuje.

Oprócz wyboru produktu, z którego pasztet będzie przygotowywany, decydując się na „klasyczną” mięsną wersję można modyfikować jego smak za pomocą rozmaitych dodatków - papryki lub pieczarek i wielu, wielu innych.

Najczęściej pasztety przygotowuje się z okazji uroczystości oraz świąt - wielkanocnych oraz Bożego Narodzenia. Wiadomo, że żaden kupny pasztet nie może równać się z tym przyrządzonym własnoręcznie w domowym zaciszu.

W tym dziale znajdziecie inspirującą kolekcję znakomitych przepisów na pasztety, które zdobędą podniebienia wszystkich gości! Zapraszamy!

Znaleźliśmy 570 przepisów w kategorii Pasztet

Domowa pasztetowa

Domowa pasztetowa

ewaeu ewaeu

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: