Pierogi z serem występują zarówno w formie na słodko, jak i na słono. Wszystko zależy od tego, jakiego sera użyjemy do zrobienia farszu. Jak dobrze wiadomo, rodzajów serów jest wiele. Pierogi wolą jednak towarzystwo tych, o białym kolorze.

Do najbardziej popularnych pierogów z serem należą pierogi na słodko. Wypełnione po brzegi słodkim, białym serkiem i polane śmietaną smakują wyśmienicie. Dodatek owoców, miodu albo daktyli dodatkowo je osłodzi i sprawi, że nikt (a w szczególności najmłodsi członkowie rodziny) nie będzie się mógł od nich oderwać.

Całkiem ciekawym rozwiązaniem jest zrobienie pierogów z serem na słono. W tym przypadku idealnie sprawdzi się feta. Wzbogacona o szpinak sprawi, że danie stanie się zarówno zdrowe, jak i pożywne. Kolejnym słonym serem wybieranym na farsz do pierogów, jest ser kozi. Jego wyraźny smak dominuje danie ale nadaje mu też szlachetności.

W skład farszu na znane wszystkim pierogi ruskie również wchodzi ser. Połączenie ziemniaków, czosnku, cebuli i białego sera tworzy znany wszystkim, oryginalny smak.

Pierogi z serem nie muszą więc być tylko słodkie. Jest wiele możliwości wykonania tego wyśmienitego dania. A na jakie pierogi skusicie się dzisiaj Wy?

Znaleźliśmy 110 przepisów w kategorii Pierogi z serem

Pierogi z serem

Pierogi z serem

anulkadh anulkadh

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Pierogi z boćwiną

Pierogi z boćwiną

Mniam1 Mniam1

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: