Pierogi z serem występują zarówno w formie na słodko, jak i na słono. Wszystko zależy od tego, jakiego sera użyjemy do zrobienia farszu. Jak dobrze wiadomo, rodzajów serów jest wiele. Pierogi wolą jednak towarzystwo tych, o białym kolorze.

Do najbardziej popularnych pierogów z serem należą pierogi na słodko. Wystarczy wymieszać twaróg z jogurtem naturalnym oraz miodem bądź cukrem. Opcjonalnie można dodać dżemem, rodzynki albo owoce, na przykład truskawki, jagody albo maliny.

Całkiem ciekawym rozwiązaniem jest zrobienie pierogów z serem na słono. Twaróg i ugotowane ziemniaki mieli się, a następnie miesza z przyprawami i podsmażoną cebulą. Idealnie sprawdzi się również ser feta. Wzbogacony o szpinak sprawi, że danie stanie się zarówno zdrowe, jak i pożywne. Kolejnym słonym serem wybieranym na farsz do pierogów, jest ser kozi. Jego wyraźny smak dominuje danie ale nadaje mu też szlachetności.

W skład farszu na znane wszystkim pierogi ruskie również wchodzi ser. Połączenie ziemniaków, czosnku, cebuli i białego sera tworzy znany wszystkim, oryginalny smak.

Pierogi z serem nie muszą więc być tylko słodkie. Jest wiele możliwości wykonania tego wyśmienitego dania. A na jakie pierogi skusicie się dzisiaj Wy?

Polecane przepisy do kategorii Pierogi z serem

Znaleźliśmy 112 przepisów w kategorii Pierogi z serem

Pierogi z serem

Pierogi z serem

anulkadh anulkadh

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Pierogi z boćwiną

Pierogi z boćwiną

Mniam1 Mniam1

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: