Książka kucharska Przepisy na kawę

Oto zbiór przepisów na kawę - z mlekiem, ze śmietanką, z alkoholem, a nawet z lodami!

Przepisy na kawę
fot. Fotolia
Jesteś kawowym smakoszem i nie wyobrażasz sobie dnia bez kawy?
Masz swój sprawdzony sposób, ale czujesz, że wciąż szukasz ideału?

Nic w tym dziwnego, kawa bowiem nie tylko wspaniale smakuję, ale ma także aromatyczny, uzależniający nasze zmysły - zapach! Poza tymi cudownymi walorami, ma również wiele właściwości leczniczych. Ziarna kawy są głównie cenione za zawartość kofeiny, która jest jednym z najpopularniejszych stymulatorów naszego organizmu. W jej składzie znajdziemy też potas, fosfor, żelazo, sód, cynk, miedź, kobalt czy nikiel. Kawa jest także znakomitym produktem  sprzyjającym odchudzaniu!

W restauracjach spotkać  można wiele rodzajów smakowitej kawy! Do najpopularniejszych należy espresso, cappuccino, latte, espresso macchiato czy mniej znane: loretto, ponce livornese, cafe noisette, melange. Każda z tych propozycji ma nieco odmienny sposób jej przyrządzanie. Serwować je najlepiej z delikatnym, słodkim deserem, który dodatkowo podkreśli ich wyjątkowy smak!

Zajrzyj do książki kucharskiej, która zbiera sprawdzone przepisy na pyszną kawę - niekoniecznie standardowo parzoną, na pewno znajdziesz wśród przepisów ten odpowiedni.
A jeśli to wciąż za mało - zainspiruj się recepturami innych i stwórz własną niepowtarzalną kawę!Zobacz film jak profesjolaliści robią wzorki na kawie