Książka kucharska Ciasta i torty Michaeli

Jest to zbiór pysznych ciast i tortów na różne uroczystości rodzinne i spotkania ze znajomymi.

Ciasta i torty Michaeli

Ciasta i torty to wykwintne specjały, które towarzyszą nam podczas różnych uroczystości rodzinnych i świąt. Często poszukujemy dobrych sprawdzonych przepisów na ciasta i torty przed różnymi uroczystościami rodzinnymi, świętami i spotkaniami towarzyskimi aby zaskoczyć gości i domowników. Właśnie takie przepisy zgromadziłam w tej książce.

W mojej rodzinie niektóre przepisy są już tradycją ponieważ piekły je wcześniejsze pokolenia, niektóre stały się inspiracją i powstały zupełnie nowe. Można tu znaleźć smak dzieciństwa i nowe pomysły. Goście i domownicy z największą przyjemnością sięgają po pyszne ciasta i torty delektując się smakiem domowych wypieków.

Torty podczas ważnych uroczystości rodzinnych i spotkań towarzyskich zawsze stanowią ozdobę stołu, a potem pozostaje już tylko delektowanie się smakiem tym bardziej, że każdą najmniejszą ozdobę na torcie można zjeść, bo jest własnoręcznie zrobiona z jadalnych składników. Torty zachwycają swoim wyglądem (w zależności od okazji), jak również smakiem.

Ciasta są różnorodne o różnych smakach; proste i bardziej skomplikowane; z kremami i bez kremu; dla dorosłych i dzieci; drożdżowe, biszkoptowe, kruche i ucierane; z owocami i bez owoców . Niektóre z nich możemy dłużej przechowywać i będą równie smaczne jak pierwszego dnia.

Jest to zbiór ciast i tortów gdzie każdy znajdzie coś dla siebie i swojej rodziny na różne uroczystości rodzinne: urodziny, chrzciny, roczek, komunia, bierzmowanie, ślub, jubileusze jak również na spotkanie z przyjaciółmi.

Torty w zależności od dekoracji mogą być przygotowane na różne okazje i spotkania. Przygotowując torty można się wykazać twórczym myśleniem (własną inwencją) ozdabiając czy też łącząc dowolne kremy z biszkoptem. Podobne możliwości dają nam ciasta.

Życzę niezapomnianych chwil z rodziną i znajomymi wśród pysznych domowych wypieków.