Książka kucharska Wielkanocne ciasta

Oto zbiór przepisów na wielkanocne ciasta

Wielkanocne ciasta

Niech ta książka kucharska stanie się prawdziwą inspiracją dla przygotowujących baby, babeczki, mazurki i wiele innych typowo wielkanocnych ciast.

Jest z czego wybierać - przedstawiamy mnóstwo sprawdzonych przepisów!

Wyczekiwane słodkości

Nic tak nie cieszy podniebienia, jak pyszne ciasta i desery, zwłaszcza te, które przygotowywane są na świąteczny czas. Ciasta to nieodłączny element tradycji Wielkanocnej, przyrządzamy jej już od bardzo wielu lat. Na naszych stołach goszczą suto zdobione mazurki, ciasta drożdżowe, puszyste baby, tradycyjne serniki i rozpływające się w ustach ciasta z kremem.

Legendarne ciasta

Pyszne desery wielkanocne poza doskonałym smakiem mają również swoją historię. Dekoracyjny i tajemniczy mazurek, uchodzi za typowy wypiek kuchni polskiej, ale w rzeczywistości przywędrował on do nas z Turcji. Nazwa smakołyku pochodzi od słowa „Mazur”, czyli mieszkańca Mazowsza. Jest to deser, który oznaczał nagrodę za wstrzemięźliwość po czterdziestodniowym poście. W dzisiejszych czasach przygotowujemy je najczęściej raz w roku, więc tradycja ta ma zastosowanie również dziś!

Słynne baby stanowiły jeden z największych przysmaków króla Stanisława Leszczyńskiego. Wedle legendy, władca nazwał wypiek babą, gdyż ciasto przypominało monarsze turban z głowy słynnego Ali Baby. Niezależnie od nazwy, przyznać musimy, że ten puszysty smakołyk stanowi najważniejszy element wielkanocnego deseru!

Jednym z popularnych specjałów świątecznych jest pascha wielkanocna. Ten wspaniały deser pochodzi z Ukrainy i przyrządza się go z twarogu, masła, zsiadłego mleka, śmietany, bakalii oraz czekolady. Gotową paschę, często polewa się  konfiturą i ozdabia suszonymi owocami i skórką pomarańczową.

Trudno wyobrazić sobie Wielkanoc bez tradycyjnych wypieków - ich smak i zapach to właśnie aromat świąt, a ich barwne dekorację stanowią prawdziwą ozdobę stołu. Postanowiliśmy zebrać najlepsze przepisy na ciasta z Gotujmy.pl. Zapraszamy!


Polecamy: przepisy na Wielkanocne ciasta dla dzieci >>>Przepisy z książki kucharskiej