Książka kucharska 15 przepisów na ciasto jogurtowe z truskawkami

Ciasto jogurtowe jest lekkie, wilgotne i proste do wykonania. Zobacz 15 najlepszych przepisów na ciasto jogurtowe z truskawkami!

15 przepisów na ciasto jogurtowe z truskawkami
fot. Adobe Stock
Ciasto jogurtowe z truskawkami należy do najprostszych przepisów na słodkie co nieco. Jednak niektórym popularny jogurtowiec przysparza kłopotu i rozczarowania, kiedy po wyjęciu z piekarnika zamiast puszystego placka jest… zakalec!

Sekret idealnego ciasta jogurtowego z truskawkami

Co zrobić, żeby ciasto jogurtowe z truskawkami było puszyste i wilgotne? Sekretem idealnego ciasta jest zastosowanie kilku sprytnych trików, dzięki którym zakalec nie będzie ci straszny.
  • Składniki na ciasto muszą mieć temperaturę pokojową
Przystępując do robienia ciasta jogurtowego z truskawkami pamiętaj, żeby odpowiednio wcześniej wyciągnąć z lodówki potrzebne składniki. Produkty takie jak jajka i jogurt powinny mieć temperaturę pokojową.

Przed użyciem jaj w przepisie, zobacz jak sprawdzić świeżość jajek w prosty i szybki sposób.
  • Ciasto jogurtowe nie lubi długiego miksowania
Podobnie jak słodkie wypieki, do których stosuje się śmietanę czy ser, ciasta jogurtowe nie lubią długiego miksowania. Składniki mieszaj jak najkrócej, tylko do połączenia wszystkich składników.

Jeśli zabierasz się za pieczenie słodkości zobacz, dlaczego nie należy długo miksować ciast.

ciasto z truskawkami
fot. Adobe Stock

Pomysły na ciasto jogurtowe z truskawkami

Sezon na truskawki trwa od początku maja. Te pyszne owoce warto kupować kiedy są najsłodsze i z powodzeniem mrozić na zapas. Wówczas można je wykorzystać w każdej porze roku do wypieków, musów lub koktajli.

Zobacz, jak zamrażać truskawki, aby cieszyć się nimi cały rok.

Ciasto jogurtowe z truskawkami charakteryzuje się puszystością i lekkością, a jeśli wykorzystasz powyższe wskazówki możesz mieć pewność, że z wypieku nie wyjdzie zakalec. Proste i smaczne ciasto jogurtowe z truskawkami jest świetnym pomysłem na szybki wypiek, kiedy czeka cię niezapowiedziana wizyta gości, albo masz ochotę na coś słodkiego z dodatkiem ulubionych owoców.

Jeżeli z wypieku ciasta z truskawkami zostały ci resztki jogurtu, aby nie wyrzucać pozostałości, sprawdź do czego użyć jogurtu naturalnego.

Poniżej znajdziesz 15 przepisów na ciasto jogurtowe z truskawkami. Wśród wybranych propozycji są zarówno klasyczne propozycje, jak i te z różnymi dodatkami.