Książka kucharska Dania dla dzieci

Książka kucharska, w której znajdziecie najciekawsze przepisy na dania dla dzieci. Zobaczcie jak przygotować kolorowe śniadanie, obiad i kolację dla swojej pociechy.

Dania dla dzieci
fot. Adobe Stock

Do stworzenia książki kucharskiej z daniami dla dzieci zainspirowały mnie koleżanki, które przy każdym spotkaniu opowiadają jakie mają problemy z żywieniem swojej pociechy. Na pytanie, jakie dania pojawiają się w menu ich dziecka, dziewczyny popatrzyły na siebie i zgodnie odpowiedziały, że podają dziecku to samo co same jedzą. Dlaczego nie dziwi mnie to, że ich dzieci nie chcą jeść obiadu czy kolacji?

Nie wszystkie dzieci lubią wszystkie produkty i potrawy, jednak możemy zachęcać dziecko do tego, aby próbowało nowych smaków. W takim przypadku najlepiej sprawdzają się zabawy smakowe. Zachęcam także do poświęcenia chwili na przygotowanie dziecku efektownej, kolorowej potrawy.

Fantazyjna forma

Główny argument, który zachęci dziecko do zjedzenia potrawy to ciekawy i niebanalny sposób podania. Warto puścić wodze fantazji i zaserwować dziecku np. kanapkową ciuchcię dla niejadka, tak jak zrobiła to amie7 lub podać maluchowi kolorowe pomidory faszerowane jajecznicą. Jako zdrowa przekąska dla dziecka sprawdzą się też urocze biedronkowe przystawki oraz zabawna, i bardzo zdrowa zielona gąsienica.

kanapki ciuchcia zielona gąsienica biedronkowe przystawki


Z historią w tle

Dzieci na pewno chętniej sięgną po potrawę, która będzie w stanie pobudzić ich wyobraźnię. Taką rolę spełnią np. śniadaniowe łódki lub wesoła bułeczka z wędliną, przypominająca śniadaniowego wąsacza. Każdego niejadka zaciekawi też historia zajączka w jaglance.

śniadaniowe łódki kanapka dla dziecka zajączek z kaszy

Słodka zabawka

Jak wiadomo, dzieci uwielbiają słodycze. Jednak zamiast wybierać te ze sklepu, warto samemu przygotować coś słodkiego dla swojej pociechy. Domowe ciasta, czekoladki i desery są o wiele zdrowsze niż te dostępne w supermarketach. Misia5 podaje przepis na fantastyczne czekoladki, które wyglądają jak kostki domina. Alaaa zrobiła kruche i efektowne ciastka misie. Natomiast sammakko zaskakuje fantazyjnymi pająkami w czekoladzie. Dzięki takim słodyczom dzieci nie tylko będą miały ogromną frajdę z jedzenia ale również z zabawy jedzeniem.

czekoladki domino ciastka misie pająki w czekoladzie

Pyszny tort dla dziecka

Słodki tort, który przybierze oryginalną formę wśród dzieci na pewno znajdzie wielu amatorów. Taki tort to doskonały pomysł na Dzień Dziecka. PaniTereska dzieli się przepisem na tort w formie Czerwonego Kapturka. Czekoladka_m postawiła zaś na tort Myszka Mikey. Pomysłami na torty w równie fascynującej formie dzieli się także jaga85 i są to tort miś dla chłopca oraz torcik dla małych fanów traktorów .

tort Czerwony Kapturek tort Myszka Mikey tort miś

Poniżej znajdują się idealne propozycje na śniadanie, obiad i deser dla dzieci. Mam nadzieję, że żadne dziecko im się nie oprze.