Książka kucharska Niezła babka, czyli wielkanocne baby!

Wielkanocnej babki pod żadnym pozorem nie może zabraknąć na świątecznym stole. W tej książce kucharskiej znajdziecie klasyczne i oryginalne babki! Wybierzcie swoją faworytkę na stół wielkanocny!

Niezła babka, czyli wielkanocne baby!
fot. Fotolia

Wielkanocnej babki pod żadnym pozorem nie może zabraknąć na świątecznym stole. Jaki przepis wybrać - tradycyjny z babcinego zeszytu czy coś nowego i zaskoczyć nim bliskich? Przepisów jest cała masa, a i pracy w kuchni niemało, warto mieć przed sobą dobry i sprawdzony przepis.

W tej książce kucharskiej znajdziecie przepisy na najróżniejsze babki wielkanocne. Dzięki nim Wasze stoły zaprezentują się przepięknie, a wypieki zachwycą zarówno oko, jak i podniebienie! Pochwały ze strony bliskich gwarantowane!
 

Klasyczna babka piaskowa

Babka piaskowa to królowa wśród wielkanocnych bab. Babka piaskowa chyba najczęściej pojawia się na świątecznych stołach. Dlaczego? Bo jest pyszna i łatwa w przygotowaniu! Edytaha podaje przepis na fantastyczną piaskową babkę cytrynową. Znajdź swój ulubiony przepis na babkę piaskową.

Tradycyjna babka drożdżowa

Babka drożdżowa z rodzynkami, przygotowywana przez babcie i mamy przywołuje ciepłe domowe wspomnienia. To dlatego tak chętnie pieczemy ją na Wielkanoc. Joana30 poleca babkę drożdżową wielkanocną, która wygląda prześlicznie. Natomiast Miłość w brzuchu mam prezentuje nowe oblicze tej babki i dzieli się przepisem na babkę drożdżową z szafranem. Zobacz pozostałe babki drożdżowe.

Pyszna babka marmurkowa

Dwukolorowa babka marmurkowa jest równie dobrym wielkanocnym smakołykiem. Trudno oprzeć się idealnemu połączeniu smaku waniliowego i kakaowego. VioletoweKucharzenie poleca swoją pyszną babkę marmurkową. Inne przepisy na szybką i smaczną babkę marmurkową.

Wachlarz przepisów na babki wielkanocne jest bardzo szeroki. Obok tradycyjnych receptur występują także przepisy na oryginalne babki, takie jak babka adwokatowa, żurawinowa czy jogurtowa. Zadecyduj, która z babek w tym roku zakróluje na Twoim wielkanocnym stole.


Polecamy też przepisy na wielkanocne mazurki! >>>