Książka kucharska Sałatka na grilla – 21 szybkich i smacznych przepisów

Proste przepisy na sałatkę do grilla. Sałatka z fetą, sałatka ziemniaczana - to najczęściej wybierane propozycje. Sprawdź 21 różnych pomysłów, które wykorzystasz robiąc warzywny dodatek do potraw z grilla.

Sałatka na grilla – 21 szybkich i smacznych przepisów
fot. Adobe Stock
Wiosna i lato to czas, kiedy korzystamy z długich i ciepłych dni, spędzając czas na powietrzu. Pogoda sprzyja grillowaniu, na które większość z nas czeka przez cały rok. Mięso i ryby, które lądują na ruszcie uwielbiają towarzystwo warzyw – najlepiej przemycić je w formie lekkiej i smacznej sałatki na grilla. Sprawdź nasze przepisy na pomysłowe i szybkie do wykonania sałatki do grilla.

Sałatka na grilla – którą wybrać?

Kiełbasa, kaszanka, karkówka to ulubione mięsne przysmaki, które grillujemy - często stanowią główne danie w ciągu dnia. Oddając się często kilkugodzinnym biesiadom na świeżym powietrzu, nie można zapomnieć, aby dosyć ciężkie i tłuste mięsa zrównoważyć odpowiednią porcją warzyw.

Warzywa również możemy poddać grillowaniu nad rozgrzanym węglem, ale świeże surówki i sałatki na grilla wspaniale orzeźwią mięsne talerze i dostarczą biesiadnikom garści cennych witamin.

Chcesz ugrillować warzywa? Sprawdź, które warzywa na grilla sprawdzą się najlepiej!


sałatka do grilla
fot. Adobe Stock

Najczęściej obok potraw zdjętych z rozgrzanego rusztu pojawiają się sałatki ziemniaczane. Z reguły są one doprawiane dużą ilością majonezu, przez co stają się ciężkostrawne i kaloryczne. Jeśli dbasz o linię, wymieszaj majonez z niskotłuszczowym jogurtem, albo zrezygnuj z niego – twoja sałatka ziemniaczana z boczkiem i bobem będzie wtedy równie smaczna!

Lżejszą wersją sałatki na grilla jest ta z dodatkiem sera feta. Klasyką na plenerowym obiedzie z grilla będzie sałatka grecka, ale równie smacznym daniem będzie sałatka z serem feta i brokułami, albo słodka i orzeźwiająca sałatka z arbuza i fety.

sałatka coleslaw sałatka ziemniaczana do grilla
fot. Adobe Stock

Bardzo lubianą i często goszczącą na stołach jest sałatka do grilla coleslaw, która jest prosta i jeśli zastąpisz majonez jogurtem – również lekka. Zamiast jogurtu czy śmietany zrób prosty dressing – odświeżający coleslaw z marchewką i cebulką z sosem na bazie octu jabłkowego, wspaniale wyreguluje trawienie i zbalansuje smak mięsa lub ryby.

Zapoznaj się z 21 wybranymi przepisami na sałatkę na grilla i korzystaj z szybkich oraz prostych przepisów.