Książka kucharska Bigos - tylko najlepsze przepisy

Przepisy na domowy bigos, bigos z kiszonej kapusty i kapusty słodkiej. Zobacz jak ugotować bigos według wypróbowanych przepisów z gotujmy.pl!

Bigos - tylko najlepsze przepisy
fot. Fotolia

Dobry bigos jest jak wino - im starszy tym lepszy. Oczywiście nie powinien stać w piwniczce długie lata, ale parę dni podczas których składniki się przegryzą dobrze mu zrobi. Bigos zyskuje też dodatkową głębię smaku wraz z każdym kolejnym podgrzaniem. Można go także mrozić.

Bigos to tradycyjne danie kuchni polskiej. Ta potrawa jest wyjątkowo popularna nie tylko u nas ale i za naszymi granicami. Ale co tak naprawdę powinno znaleźć się w tradycyjnym bigosie? Cóż, w dzisiejszych czasach ciężko stwierdzić jakie składniki - oprócz kapusty i mięsa- powinny znaleźć się w tej potrawie.  

Bigos staropolski

Słynny na całym świecie, bigos staropolski. Jak zawsze nasi wspaniali użytkownicy, dodali wyśmienite przepisy. Zresztą sami sprawdźcie!

Rossie przygotowała i zamieściła recepturę na bigos staropolski na winie. Powstawał on cztery dni, a co za tym idzie, kubki smakowe domowników przez ten czas tylko czyhały na moment skosztowania tak wspaniałej potrawy. Cukiereczek13 również nie próżnowała. Bigos staropolski jest jej dziełem. Domowa receptura  i mnóstwo znakomitych dodatków. Nic dodać, nic ująć. Staropolski bigos autorstwa 2milutka, jest wisienką na torcie nie tylko w okresie bożonarodzeniowym, ale również podczas niejednej imprezy.

Bigos staropolski na winie Bigos staropolski Staropolski bigos

Bigos inaczej

Czy bigos musi być nudny? Ależ oczywiście, że nie! Poniższe przepisy najlepiej o tym świadczą. Sprawdźcie!

Bigos z sosem Tao Tao użytkowniczki kamazka439 jest idealnym przykładem jak można ciekawie i smacznie urozmaicić to nasze tradycyjne danie. Możemy bezapelacyjnie stwierdzić fakt, że bigos to tylko z kapustą. W przepisie użytkowniczki monikaT83, nie da się nie zauważyć kapusty, ponieważ są aż trzy rodzaje. Bigos z trzech kapust z suszonymi grzybami to jest dopiero coś. Specjalnie dla Was mamy jeszcze jedną propozycję na ciekawy bigos. Bigos z pulpetami autorstwa Duusiak jest daniem szybkim, smacznym oraz idealnym na każdą okazję.

Bigos z sosem Tao Tao Bigos z trzech kapust z suszonymi grzybamiBigos z pulpetami

W tej książce kucharskiej, znajdziecie mnóstwo inspirujących przepisów na bigos. Z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy!

Uwaga! Sprawdźcie też przepis na pyszny bigos, który znajdziecie w Bożonarodzeniowym Wydaniu Specjalnym >>>

https://gotujmy.pl/work/privateimages/sources/2013/11/25/imgOZRTGL.jpg

Więcej przepisów na bigos znajdziecie tutaj >>>

Odkryj przepis na litewski bigos z jabłkami >>>