Książka kucharska Kuchnia polska z produktami Hortex

Przepyszne kotlety, wspaniała młoda kapusta, ziemniaki i oczywiście pierogi. Wszystkie te smaki i aromaty tworzą niezwykłą kuchnię polską. Teraz możesz je wykonać o każdej porze roku z produktami Hortex.

Kuchnia polska z produktami Hortex
Tradycja

Tradycyjnych dań polskich nie trzeba nikomu przedstawiać. Od dziecka kosztujemy ich na rodzinnych spotkaniach, komuniach i ślubach. U jej korzeni znajdziemy potrawy bazujące na świeżych, sezonowych warzywach i owocach, produktach mlecznych i mięsach. Wyjątkowa polska kiełbasa i wspaniałe oscypki zachwycają ludzi z całego świata.

Na kształtowanie się kuchni polskiej ogromny wpływ miała historia i zmieniające się dynamicznie granice kraju. Dzięki temu wiele przepisów swoje podstawy wzięło od innych narodów. W kuchni polskiej bardzo wyraźnie zaznacza się wpływ kuchni żydowskiej. To właśnie dzięki burzliwej historii każdy region może pochwalić się specyficznymi dla niego wyrobami i innym podejściem do tradycyjnych dań. Warto wybrać się w podróż po Polsce i odkryć niezwykłe dania.

Królowie polskiego stołu

Wśród niezaprzeczalnych królów polskiego stołu, takich jak kotlety schabowe i pierogi, znajdujemy też inne skarby, które zachwycają smakiem. Wspaniałe rolady ze śliwką, pieczone kurczaki i karkówki, są częstym gościem w naszym domu. Nie zapominajmy też o niezwykłych tradycjach kuchni polskiej opartych na dziczyźnie. Wśród licznych przepisów znajdzie się zarówno sarna, dzik jak i królik. Nie może zabraknąć również kaczki z jabłkami.

Warto spróbować też polskich specjałów takich jak: śląskie kluski, pyzy i kopytka. Wbrew krążącej opinii nie są wcale tuczące. Wystarczy zrezygnować z ciężkich sosów, skwarek i smalcu. Te mączne przysmaki idealnie pasują do kotletów lub jako samodzielne danie.

Ciasta to zdecydowanie konik polskiej kuchni. Wspaniałe, rozpływające się w ustach kremowe serniki uczynią z każdego przyjęcia udane wydarzenie. Tradycyjne babki i mazurki najczęściej pojawiają się na rodzinnych spotkaniach czy podczas świąt, a makowiec to niezaprzeczalnie najlepsze ciasto na Boże Narodzenie.

Gotuj z mrożonkami Hortex

Niestety nie przez cały rok możemy korzystać ze świeżych warzyw i owoców. Hortex znalazł na to rozwiązanie. Dzięki mrożonkom jesteśmy w stanie cieszyć się wyśmienitymi składnikami najwyższej jakości zawsze i wszędzie. "Mrożone truskawki" uświetnią nasz tort, a dodanie do zupy mrożonki "włoszczyzna paski" wzbogaci jej smak. Jeśli nie mamy już siły na gotowanie, zawsze możemy sięgnąć po tradycyjną "zupę grochową". Z pewnością zachwyci wszystkich domowników!