Książka kucharska Najlepsze przepisy na pączki, chrusty, oponki

Tłusty Czwartek, który już lada dzień to czas na słodkie pączki z lukrem, pączki z konfiturą, niezwykle kruche faworki zwane także chrustem.

Najlepsze przepisy na pączki, chrusty, oponki
fot. Fotolia
Niebawem Tłusty Czwartek. Czas by tradycji stało się zadość i aby ten dzień pełen był słodkich deserów! Pączki w cukierniach coraz droższe, coraz bardzie rozbuchane, waciane i budzące coraz większe podejrzenia co do jakości - dlatego najbezpieczniej zrobić je samemu!

Zebraliśmy tu najciekawsze przepisy na pączki, pączusie, chrusty, oraz dla tych, którzy lubią zrobić coś odrobinę inaczej także propozycje na inne ciacha, którymi można zastąpić tradycyjne tłustoczwartkowe słodycze.

Puszyste pączki

Doskonały smak pączków zawdzięczamy pulchnemu ciastu drożdżowemu, wykonanemu na bazie mąki pszennej. Wedle uznania napełnia się je słodką konfiturą, masą budyniową, czekoladą, toffi lub bitą śmietaną. Tak przygotowane ciasto smażyć należy na głębokim oleju bądź smalcu, który dodaje pączkom charakterystycznego smaku. Ciemno- złote smakołyki obsypujemy cukrem pudrem, błyszczącym lukrem lub aromatyczną czekoladą. Kiedy już są gotowe, warto zaparzyć aromatyczną kawę i w jej towarzystwie delektować się doskonałym smakiem pączków!

Chrupiące faworki

Faworki, chrusty, chruściki - tak nazywane są w różnych regionach naszego kraju. Niezależnie od nazwy stanową one jeden z głównych deserowych przysmaków, spożywanych w Tłusty Czwartek. Sekretem udanych faworków jest jego ciasto! Aby były  kruche i delikatne, ciasto należy wyrabiać z ogromną starannością. Im dłużej wyrabiane ciasto- tym smaczniejsze faworki! Najpowszechniejszym i najsmaczniejszym sposobem na udekorowanie faworków, to oprószenie ich cukrem puder.

Pączuszki z dziurką

Pączki z dziurką to nic innego jak smakowite oponki! Pysznie smakują przyrządzone zarówno na cieście drożdżowym jak i na bazie białego sera. Łakocie z dziurką to najpyszniejszy sposób na pożegnanie karnawału - nie oprze się im żaden łasuch! Jeśli chodzi o dekorowanie oponek, to mamy tutaj duże pole do popisu! Na rynku spożywczym nie brakuje kolorowych cukiereczków w fantazyjnych kształtach, płynnej czekolady lub kandyzowanej skórki pomarańczy!

Zapraszamy, czym chata bogata, korzystaliśmy bowiem z bogatych zasobów użytkowników gotujmy.pl, ich wiedzy i pasji tworzenia pyszności!