Książka kucharska Najlepsze przepisy na muffinki

Potrzeba matką wynalazku - muszę znaleźć fajny przepis na muffinki, więc od razu przy okazji zrobiłam książkę kucharską

Najlepsze przepisy na muffinki
fot. Fotolia

Muffinki to świetny sposób aby rozweselić siebie i domowników. Przyrządza się je łatwo i szybko. Doskonale nadają się na przyjęcia dla dzieci - możemy je nadziać jakąś niespodzianką albo udekorować kolorowymi m&msami. Muffiny - takie bardziej poważne - stanowić mogą fantastyczny prezent a nawet miłosne wyznanie na Walentynki.

Muffinkę wsadzimy także do Święconki, jako miniaturową babę Wielkanocną. Można je robić w papierowych papilotkach, w silikonowych bądź teflonowych foremkach. Mają wymyślne kształty: serduszek, misiów. Można im zrobić czapkę z bezy albo z marcepanu. Kochajmy muffinki!

Niewielki smakołyk!

Wystarczy dobry przepis by upiec lekką i puszystą muffinę!  Zanim przystąpisz do działania, pamiętaj, że wszystkie potrzebne produkty powinny mieć pokojową temperaturę – unikniemy wtedy niepożądanego zakalca. Do bazowego ciasta dodawać możemy najróżniejsze smakołyki: kawałki mlecznej lub białej czekolady, orzechy, bakalie,  owoce czy inne łakocie. 

   

Wilgotne babeczki to doskonałe smakołyki na wyjątkową okazję. Uwielbiane są zarówno przez dzieci jak i dorosłych,  dodatkowo stanowią apetyczną dekorację stołu. Warto zachęcać domowników do pomocy przy ich dekorowaniu. Muffinki będą wtedy oryginalne, a Wy będziecie mieć okazję by spędzić ze sobą radosne chwile!

Ta książka jest idealną wskazówką dla wszystkich którzy zaczynają swoją przygodę z muf finkami, ale znajdziecie w niej również wypróbowane przepisy na całkiem nowatorskie babeczki – zapoznajcie się z nimi, do dzieła!


Polecamy: śmieszne muffiny żabki >>>