Książka kucharska Przekąski w śródziemnomorskim stylu

Doskonała kuchnia basenu Morza Śródziemnego obfituje w przekąski - zobacz przepisy na greckie, hiszpańskie i włoskie przekąski z gotujmy!

Przekąski w śródziemnomorskim stylu
fot. Fotolia

Włoskie antipasti, hiszpańskie tapas, greckie mezedes, ale także przysmaki z Chorwacji i innych krajów, które łączy Morze Śródziemne i zamiłowanie do małych przekąsek na jeden kęs.

W tej książce kucharskiej postaraliśmy się zebrać propozycje na śródziemnomorskie przekąski, które w prosty sposób można zrobić na karnawałowe przyjęcie.
Niektóre składniki sezonowe bowiem, można zastąpić - nie czujcie się zawsze związani sztywno przepisami - w przekąskach wiele zależy od naszej własne inwencji!

Popularne smakołyki

Kuchnia śródziemnomorska, obejmuje kuchnie różnych krajów – to z tego powodu jest bardzo zróżnicowana. Jest ona także najbardziej znaną ale i najzdrowszą wśród wszystkich kuchni świata! Jej podstawą stanowią ryby, owoce morze, młode warzywa i owoce, a także wszechobecna oliwa z oliwek. Podstawę diety śródziemnomorskiej są także aromatyczne zioła, które dodają potrawie wyjątkowy smak .Dania przyrządzane na konwie śródziemnomorskiej są niezwykle lekkie, niskokaloryczne i pyszne!

Kuchnia śródziemnomorska to mieszanka, nie tylko smaku i aromatu, ale także wspaniałe źródło witamin i związków mineralnych koniecznych do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała. Do najbardziej rozpoznawalnych przysmaków kuchni śródziemnomorskiej należą: mousaka, gyros, feta, sos tzatziki czy moskari.

W udostępnionej przez nas książce znajdziecie najwspanialsze, niewielkie pyszności! Podawajcie je na co dzień i od święta – nie ma bowiem nic lepszego od  kulinarnego dogadzania sobie!
Tutaj możecie przeczytać więcej o różnych ciekawych przekąskach i zakąskach z całego świata >>>