Książka kucharska Torty i ciasta tortowe Madiji

Zapraszam do zapoznania się z moimi przepisami na ciasta i torty, które osłodzą Wam dzień.

Torty i ciasta tortowe Madiji
W niniejszej książce kucharskiej chciałabym przedstawić Państwu przepisy na torty i ciasta tortowe z masami. Wypieki te, szczególnie sprawdzą się jako osłoda uroczystego dnia.

W przepisowniku prezentuję wielokrotnie wypróbowane ciasta - zarówno słodkie i kolorowe, które będą smakować dzieciom - oraz ciasta dla dorosłych z dodatkiem alkoholu i kawy. Zapraszam do ich wypróbowania!
 
Słodkie pyszności
 
Tort jest to rodzaj wykwintnego deseru, przygotowanego na bazie ciasta biszkoptowego nasączonego aromatem, przełożonego najróżniejszymi kremami. Definicja ta zmienia się nieco, ponieważ obecnie na nasze stoły wędrują torty coraz bardziej oryginalne i niespotykane!
 
Kremy i masy, którymi przekładane są warstwy ciasta przybierać mogą najróżniejsze formy! W naszych kuchniach wykorzystujemy do tego celu domowe dżemy czy konfitury, masy budyniowe, migdałowe, kakaowe, śmietankowe, a także takie z dodatkiem pysznych owoców.
 
Dekorowanie ciast tortowych to nie lada wyzwanie, ale przy odrobinie pomysłowości czynność ta stać się może niezwykle atrakcyjna! Gotowy wyrób cukierniczy warto ozdobić polewą czekoladową czy lśniącym lukrem z dodatkiem najróżniejszych elementów dekoracyjnych - posypek o różnych kształtach i kolorach, czekoladowych listków, ziaren kawy, cukrowych figurek, barwnych galaretek bądź świeżych owoców.
 
Jestem pewna, że wśród moich przepisów każdy znajdzie coś dla siebie! Dla osób, które nie przepadają za słodkimi ciastami znajdą się przepisy bardziej klasyczne, takie jak tort kakaowo-orzechowy, a dla miłośników ciast z owocami: lekki torcik z winogronem i nektarynkami. Serdecznie polecam każdą z moich receptur!