Książka kucharska Cytrusowe sałatki

Owocowe sałatki z dodatkiem cytrusów zimą dodają energii, witamin i sporo koloru na talerzu! Zobacz przepisy na ciekawe sałatki.

Cytrusowe sałatki
fot. Fotolia
Długo wyczekiwana wiosna nie przychodzi - króluje za oknem śnieg i zimowa aura we wszystkich odsłonach szarości, poranna pobudka do szkoły i pracy urasta do prawdziwie bohaterskiej decyzji. Warto w taką pogodę zaaplikować sobie trochę koloru i witaminy C - pomogą nam w zdrowiu i z dobrym humorem dotrwać do nadejścia cieplejszych dni.

Pyszne smakołyki

Owocowe sałatki z dodatkiem cytrusów dodają zimą energii, witamin i sporo koloru na talerzu! Przygotowanie ich to nić trudnego! Najzwyklejsze składniki bowiem, awansować mogą do grona cudownych frykasów. Wystarczy je tylko umiejętnie połączyć lub wzbogacić o małe co nieco! Gotowe sałatkowe smakołyki, od zawsze stanowiły nieodłączny element świątecznego stołu lub codziennej przekąski.

Cytrusowe sałatki doskonale komponują się z takimi dodatkami, jak miód albo laska świeżej wanilii. Można również wykorzystać do nich cebulę, kolorowe warzywa, ser  feta, parmezan, aromatyczne sosy, a nawet delikatne mięsa, wędliny i ryby.

 Ogranicza nas tylko kulinarna wyobraźnia, warto spróbować czegoś nowego, a niech przepisy z tej książki kucharskiej będą ku temu inspiracją!