Książka kucharska Niezapomniane walentynki

W dniu walentynek, wedle zwyczaju wysyłamy sobie listy zawierające wyznania miłosne. Zdarza się, że zaskakujemy naszą drugą połówkę, pysznym smakołykiem. Zebraliśmy więc nasze najlepsze przepisy, abyście i Wy mogli z nich skorzystać.

Niezapomniane walentynki
fot. Adobe Stock

W dniu walentynek, wedle zwyczaju wysyłamy sobie listy zawierające wyznania miłosne. Zdarza się, że zaskakujemy naszą drugą połówkę, pysznym smakołykiem. Zebraliśmy  więc nasze najlepsze przepisy, abyście i Wy mogli z nich skorzystać i zachwycić swoją ukochaną osobę. Zapraszamy!

Trochę historii

Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie już od średniowiecza. Reszta Europy, dołączyła do walentynkowego grona znacznie później. W naszym kraju obchody walentynkowe zaczęły się jednocześnie z kultem świętego Walentego. Ze świętem tym wiążą się miłe upominki w postaci ozdobnych karteczek w kształcie serca, kwiatów, słodyczy czy pluszowych maskotek.

Moda na własne

W dzisiejszych czasach nie wystarczy już zwyczajna, kolorowa walentynka z rymowanym wierszykiem. Aby zaskoczyć ukochaną osobę, wykazać się należy niezwykłą kreatywnością. Wszystko co wykonane własnoręcznie odbierane jest bardzo pozytywnie! Doskonałym upominkiem w Dniu Świętego Walentego będzie samodzielnie wykonany słodki prezent. Trud włożony w przygotowanie deseru na walentynki z pewnością się opłaci! W roli upominku wyśmienicie sprawdzą się pięknie ozdobione ciasteczka, pralinki, muffinki, lukrowane pierniczki, a nawet  ciasta i torty w kształcie serca.

Serca na walentynki

Pomocne afrodyzjaki

Afrodyzjaki to zioła, napoje lub przyprawy, które już od najdawniejszych czasów uważane za substancje, które podkręcają temperament i temperaturę uczuć. Tymi magicznymi smakołykami są: truskawki, banany, brzoskwinie, gruszki, cynamon czy miód. Przygotowując nasz walentynkowy deser, najlepiej udekorować je właśnie afrodyzjakami. Dla podkręcenia ich smaku użyć można również bitej śmietany, polewy toffi , zabarwionego różowym barwnikiem lukru czy wiśni nasączonych wytrawnym winem. Połączenia tego typu gwarantują udany walentynkowy wieczór!

Czas na dobry plan!

Jeśli chcemy zaskoczyć ukochanego słodką walentynką, należy się do tego odpowiednio przygotować! W pierwszej kolejności  wykorzystać sprawdzony przepis-  jest to podstawa udanej niespodzianki. Kolejny krok to forma przysmaku i najlepsze do niego dodatki, lista niezbędnych zakupów również okaże się konieczna. Wszystko zależy od naszej wyobraźni, ale pamiętajmy również o dyskrecji, nie chcemy przecież aby nasza niespodzianka przedwcześnie wyszła na jaw. Upieczenie ciasta, muf finek lub ciasteczek to najmniejszy problem. Najwięcej pracy czeka nas przy ich dekorowaniu, ale spokojnie na wszystko znajdzie się odpowiednia rada! Muffinki udekorować można kremem z bitą śmietaną i serkiem mascarpone- całość posypać ozdobnymi cukiereczkami, lub pokusić się o zrobienie mini serduszek z wafla lub czekolady. Ciasta i ciasteczka świetnie zaprezentują się z kolorowymi owocami- zwłaszcza tymi lubianymi przez drugą połówkę.

Zakochane babeczki Zakochany murzynek

Zostało już całkiem niewiele czasu do dnia zakochanych. Wyjątkowo inspirujące słodkości już teraz powinny zagościć w Waszych przepisownikach. W tej kulinarnej zakładce każdy znajdzie inspirującą słodkość dla ukochanej. Powodzenia!